Tarih Akhisarlı'nın Ayağına Geldi, Seddülbahir Özel Müzesi Akhisar'da

Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen Çanakkale Gezici Müzesi Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Kafe yanında ziyaretçilerine açıldı.

Tarih Akhisarlı'nın Ayağına Geldi, Seddülbahir Özel Müzesi Akhisar'da

 

Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen Çanakkale Gezici Müzesi Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Kafe yanında ziyaretçilerine açıldı.


Müzenin Kurucusu Ahmet Uslu Akhisarpress.com'a yaptığı açıklamada; “Biz Mustafa Kemal’i Çanakkale’yi birliğe ihtiyacımız en çok olduğu bugünlerde, Çanakkale’den sayın Başbakanımız ve 10 bakanın, bizi uğurlamasıyla 2015’e kadar Çanakkale’yi tanıtacağız. 1915’te Çanakkale siperlerinde, din, dil, mezhep farkı yoktu. 1915’te Çanakkale siperlerinde savaşan dedelerimizin, şimdi torunlarının arasında yaratılmaya çalışılan bu yapay ayrışmalığa karşı tek çare Çanakkale’dir. Tarihimizi taşımaktır, Çanakkale’yi anlamaktır. Biz Çanakkale Seddülbahir Özel Müzesi olarak bu tarihi misyonu üstlendik, adım adım Anadolu’yu geziyoruz. 5 gün Akhisar’dayız daha sonra Manisa2nın diğer ilçelerini gezmeye devam edeceğiz.” Dedi.

 

MÜZEYİ 3 BOYUTLU İZMELEK İÇİN TIKLAYIN

 

Çanakkale Gezici Müzesi'nin Akhisar’da bulunmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi "Müzenin Akhisar’da bulunmasını çok önemsedik. 1915 Çanakkale Destanı'nın izlerini Çanakkale'de görmeyenler için bir fırsat olacak" dedi.


 Türkiye'de Akhisar’a kadar 44 il'de açılan müze Akhisar'da da büyük ilgi görüyor. Akhisar Belediyesi'nin katkıları ile açılan Çanakkale müzesinde 1915 Deniz Zaferine ilişkin maket ve eserler yer alıyor. Müze sorumluları Halil Koç ile Selim Kaya Kurtuluş ve Bağımsızlık mücadelesinde 1915 yılındaki direniş ve Deniz Zaferi'ndeki olayları yansıtmayı hedeflediklerini belirtti.


7-8 Temmuz’da Gölet Kafe yanında açılan Gezici Müze, daha sonra eski belediye hizmet binası önünde 3 gün süre Akhisarlı’ların ziyaretine açık kalacağı bildirildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber