Kısa Film’de Türkiye 2.’si Akhisar’dan

Yönetmenliğini Muhammet Emin Altunkaynak’ın yaptığı “Rüzgâr Gülü” adlı kısa film Türkiye ikincisi oldu.

Kısa Film’de Türkiye 2.’si Akhisar’dan
Yönetmenliğini Muhammet Emin Altunkaynak’ın yaptığı “Rüzgâr Gülü” adlı kısa film Türkiye ikincisi oldu.

Başlamış Ceyhan Karasoy Ortaokulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Muhammet Emin Altunkaynak ilk kısa filmi “Keşif” ile mayıs ayında Türkiye Değer Ödülleri Kısa Film Yarışması’nda Türkiye ikincisi olduktan sonra, ikinci filmi “Rüzgâr Gülü” ile Hak-İş Konfederasyonu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın birlikte düzenlediği “Emeğe Saygı” temalı 4. Hak-İş Kısa Film Yarışması’nda ikinci kez Türkiye ikinciliğine layık görüldü.

Akhisar’ın Muştullar Köyü’nde çekilen filmde 1989 yılında köye yeni atanan Emin Öğretmen ile çobanlık yapan Mustafa arasındaki hikâye anlatılmaktadır. 

Filmde öğretmenliğin emek, sabır ve fedakârlık gerektirdiğini anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Muhammet Emin Altunkaynak; “İlk filminde olduğu gibi ikinci filmde de oyuncu olarak kendi öğrencilerimizle çalıştık. 4-5 günde çekilebileceğimiz filmi, bir takım zorluklar nedeniyle 15 günde ancak tamamlayabildik. Filmde profesyonel anlamda hiçbir ekip ve ekipman kullanmadık. Senaryo, kamera, ses, kostüm, kurgu, montaj işlemlerini amatör olarak kendimiz gerçekleştirdik. Bu anlamda ekipte yer alan başta öğrencilerim Mustafa Acar ve Enes Pehlivan olmak üzere Ufuk Kiraz’a,  Mahmut Şahan’a ve Çağrı Altunkaynak’a, ayrıca fikri anlamda desteklerinden dolayı abim Feyzullah Altunkaynak’a teşekkür etmek istiyorum. Çalışmalarımızla ilgili yapılan tüm olumlu ve olumsuz yorumları önemsiyoruz. Dile getirilen eleştirileri dikkatle takip ederek, eksi ve artılarımızı değerlendiriyoruz. 

Son olarak Akhisar’ımızda sinemaya gönül vermiş kardeşlerimizle bir araya gelmek ve yeni projelerde birlikte çalışmak istiyoruz.” Dedi. 
 
 
         

       
 


 


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber