Kayalıoğlu'nda Uluslararası Festival

Akhisar folklor eğitim merkezi gençlik ve spor kulübünün organize ettiği, Akhisar belediyesi Kayalıoğlu belediyesi, Zeytinliova belediyesi

Kayalıoğlu'nda Uluslararası Festival

 

Kayalıoğlu'nda Uluslararası Festival


Akhisarpress.com (HABER MERKEZİ)


Akhisar folklor eğitim merkezi gençlik ve spor kulübünün organize ettiği, Akhisar belediyesi Kayalıoğlu belediyesi, Zeytinliova belediyesi ve Lale Lokantasının sponsor olduğu Uluslar Arası Zeytin ve Kültür Festivali Kayalıoğlu’nda yapılan gösterileri ile başladı.


Festival kapsamında Makedonya, Sırbistan, Bulgaristan ve Kosova ülkeleri halk oyunları gösterilerini sundular.


Kayalıoğlu kasabasında ki gösteri, CHP Manisa milletvekili Özgür özel, Zeytinliova Belediyesi, Kayalıoğlu belediye Başkanı ve meclis üyeleri, Akhisar CHP ilçe örgütü, 2. İcra müdürü ve birçok Akhisar dan Kayalıoğlu’ndan halkın katılımı ile gerçekleştirildi.


Kayalıoğlu belediye başkanı yaptığı konuşmada tüm gruplara katıldıkları için teşekkür ederken balkanlardan gelen grupların bu kadar güzel bir etkinlikte kardeş gibi olmaları beni sevindirdi. Yaşanan sıkıntılardan sonra bu denli sıcakkanlı geçmesi gelecekte gençleri barışçıl ülkelerin kalacağının göstergesidir dedi.


CHP Manisa milletvekili Özgür Özel, gelen gruplara İngilizce seslendi ve geldikleri için teşekkür ederken balkan gruplarını burada görünce sevindiğini kendisinin de bir Makedon göçmeni olduğunu söyledi. Bu denli güzel bir organizasyonun destekçilerinin de iki CHP’li belediyenin olması beni ayrıca sevindirdi sosyal bir parti ve belediyeler olduğumuzu bir kez daha kanıtladığını dile getirirken bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür etti.


Sonrasın tüm gruplar ile birlikte Kayalıoğlu belediyesi halk oyunları ekibi ve AFEM halk oyunları ekipleride gösterilerini sunduktan sonra program sona erdi.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber