Hz. Muhammed ve Kardeşlik Ahlakı Anlatıldı

Akhisar’da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Akhisar Müftülüğü tarafından "Hz. Peygamber ve Kardeşlik Ahlakı" konulu konferans programı düzenledi.

Hz. Muhammed ve Kardeşlik Ahlakı Anlatıldı

 

Akhisar’da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Akhisar Müftülüğü tarafından "Hz. Peygamber ve Kardeşlik Ahlakı" konulu konferans programı düzenledi. 


Akhisar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlik, Akhisar Bülent Ciğeroğlu Konferans Salonu'nda yapıldı. Anma programına Akhisar Müftüsü Ramazan Orhanlı, İlçe Müftülüğü çalışanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Programda İslam’da Kardeşlik ve Kardeşlik Hukuku konusunda görüşlerini belirten İlçe Müftüdü Ramazan Orhanlı, “Kardeşlik 1989 yılından buyana peygamber efendimizi anmak, anlamak ve anlatabilmek maksadıyla her sene konferanslar tertip ediliyor. Bu sene 2012 yılında kutlu doğum haftasının ana teması “İslam’da Kardeşlik ve Kardeşlik Hukuku” dur. Bu konuda değerli görüşlerini anlatma üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Emekli Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel’i konuk ettik.Sizlerden bu gece hatırına bir şey istiyorum. Lütfen en uzak olduğunuz kişilere yakın olunuz. Küskünlüklerinizi, uzaklıkları bitirip kardeş olunuz.” dedi.


Kur'an-ı Kerim okumasıyla başlayan Kutlu Doğum Haftası etkinliği sinevizyon sunumu ile devam etti. Programda Akhisar Devran Tasavvuf Grubu geceyi ilahilerle renklendirdi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Emekli Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel, İslam dini ve kutsal kitap Kur'an-ı Kerim'i iyi anlamak gerektiğini söyledi. Turgar, "İslamiyet barış ve huzura kavuşmanın yoludur. Eğer Allah'a kulluk eden herkes çadırlarda da yaşarsa barışı ve huzuru bulacaktır. Ama Allah'a kulluk etmeyen kişi dünyanın neresinde olursa olsun saraylarda da yaşarsa yine de huzuru ve barışı bulamayacaktır" dedi.  Temel daha sonra ''Hz. Muhammed, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku'' konulu bir sunumuna  devam etti. 


Programda ayrıca Kutlu Doğum Haftası nedeniyle okullar arası düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ayrıca programda davetlilere kitap hediye edilerek gül dağıtıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber