Anadolu Filarmoni Orkestrası Tepe Mezarında Mest Etti

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından İzmir merkezli kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası (AFO), Mayıs ayında Akhisar’da konser verdi.

Anadolu Filarmoni Orkestrası Tepe Mezarında Mest Etti

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından İzmir merkezli kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası (AFO), Mayıs ayında Akhisar’da konser verdi. 


Milli kültürün ve kimliğin vazgeçilmez unsurlarından biri olan güzel sanatları, mümkün olabilecek her türlü araç, gereç, yol ve yöntem ile okul öncesi, okul sırası ve okul sonrası köylerde, beldelerde, ilçelerde ve şehirlerde her yaştan insanla buluşturmayı, halkın sanat duyarlılığının eğitilip, geliştirilmesini, beğeni düzeylerinin ve estetik duygularının yükseltilmesini amaçlayan AFO, konserlerine devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından İzmir merkezli kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası (AFO), 1 Mayıs'ta Akhisar’da Tepe Mezarlığı olan Thyateira Harabeleri'nde konser verdi. Tarihi mekanların kamuoyuna tanıtılması amacıyla ve Akhibar Belediyesi işbirliği ile düzenlenen konseri Anadolu Filarmoni Orkestrası Şefi Cemil Günçer yönetti.


Halka açık ve ücretsiz olarak yapılan konsere Akhisar Kaymakamı Kamil Köten ve Gülnaz Köten, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Nergiz Hızlı, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi, Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, daire amir ve müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 


Konserde de bütün dünya müziklerine (Klasik Müzik, Barok müziği, Caz, Latin Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği) ve Mozart'tan Vivaldi'ye, Aşık Veysel'den Dede Efendi'ye, Itri'den Yunus Emre'ye geniş bir repertuvara yer verildi. 


Akhisar Kaymakamı Kamil Köten ve Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı konser sonunda Anadolu Filarmoni Orkestrası ekibine gül dağıttı. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber