Akhisar’da yetişkinlere masal geceleri başladı

Akhisar Belediyesi ve Hikâye Anlatıcısı Esra Füzün yaz boyunca sürecek olan Akhisar Masal Akşamları etkinliğiyle sözlü kültürün en önemli ögesi olan masalları Akhisar halkıyla buluşturuyor.

Akhisar’da yetişkinlere masal geceleri başladı

Akhisar Belediyesi ve Hikâye Anlatıcısı Esra Füzün yaz boyunca sürecek olan Akhisar Masal Akşamları etkinliğiyle sözlü kültürün en önemli ögesi olan masalları Akhisar halkıyla buluşturuyor. Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezinde, 'Yetişkinlere Masal Gecesi' etkinliği adı altında masal anlatıcısı Esra Füzün Akhisarlı yetişkinlere masal dolu bir akşam yaşattı. Müzisyen Mehmet Öztürk bağlamasıyla geceye eşlik etti.

Masal anlatıcısı Esra Füzün ile müzisyen Mehmet Öztürk'ün birlikte gerçekleştirdiği 'Yetişkinlere Masal Gecesi' Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. İlki gerçekleştirilen gecede bir dünya masalı bir anadolu masalı anlatıldı. 

Masal anlatıcısı Esra Füzün, ”Masallarla yetişkinleri buluşturmak modern çağda çok kolay değil. Neyse ki popüler olduk. Kültürel mirasımızın en önemli ögesi olan “Anlatıcılık” Doğu’da var olmuş, çünkü doğu söz toplumudur. Bizde de söz çok güçlüdür. Bugün Batıda sanat haline dönüşmüş olan anlatıcılık bizim için kültürel mirasın aktarımında en önemli ögedir. Ben 4 yıldan bu yana masal anlatıcılığı yapıyorum, hikaye anlatma sanatını icra etmeye çalışıyorum, bir çok yerde masallar anlattım, çocuklarla ve yetişkinlerle buluştum. Burada sizinle buluşmamı sağlayan, bu alanı bize açan, değerli Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ve yönetimine de çok teşekkür ediyorum ” dedi.

Yaz boyunca ayda bir Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak olan etkinlikler kültür, sanat ve edebiyatı Akhisarlılarla buluşturacak.

Akhisar Masal Akşamları etkinliğini düzenleyecek olan Hikâye Anlatıcısı Esra Füzün Akhisar’ın profesyonel ilk hikâye anlatıcısı. Eğitimini “Seiba Anlatı Merkezi”nin Hayal Annesi Nazlı Çevik Azazi’den alan ve beş yıldır ulusal düzeyde birçok etkinlikte anlatıcılık yapan Esra Füzün halen çeşitli platformlarda anlatıcılık yapmakta, atölyeler düzenlemektedir.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve
Merve - 1 ay Önce

Esra Hanım'ın ne kadar güzel işlere imza attığını bir kez daha gördük. Kendisinin faaliyetlerini takdirle ve hayranlıkla takip ediyorum. Bu masal geceleri projesi çok güzel düşünülmüş sanatçı ve sanatseverleri buluşturan bir proje. Hem Esra Hanımı hem de değerli belediyemizi bu güzel proje için takdir ediyorum. Aynı zamanda aşağıdaki yorumları okuyunca da bu yorumu yapmak istedim, insanların popüleritesi arttıkça seveni kadar sevmeyeni de artıyor tabii. Insan kalbindekini dışa vurur, kalbinin aynasıdır derler , ne doğru demişler. Özellikle bu yorumlardaki hasetin ne kadar bariz olduğu eleştirilerin yönünün Esra Hanım'ın sanatına değil özel hayatına yönelik olmasından da besbelli. Allah herkese kalbinin ekmeğini verir ne diyelim. Tekrardan Esra Hanım ve sevgili belediye üyelerimizi tebrik ediyorum. Bu gibi daha nice başarılı projelerinizi bekliyoruz Besim başkanım.

KahramanTürk
KahramanTürk - 1 ay Önce

Çok güzel bir geceydi, yaz akşamları için harika bir proje. Bir dahaki masal gecesini iple çekiyoruz.

Aysun
Aysun @KahramanTürk - 1 ay Önce

Esra hanımı Canı gönülden Tebrik ederim Harika bir Masal Akşamı yaşadık Akhisar’lılar olarak
Esra Hanım İnsanları nasılda o masalın içine çekiyor masalı anlatmıyor yaşıyor ve dinletene de yaşatıyor Ağzınıza sağlık Esra hanımcığım Başarınız (kötü ,içi kararmış insanlara aldırış etmeden) Katlanarak artsın
Biz Akhisar’lıları Böyle Kültürel Miraslarımıza Sahip çıkan İnsanlarlarla Buluşturan Besim Başkanımıza ve Akhisar Belediyesi bünyesinde ki tüm çalışanlara Canı Gönülden Teşekkür ediyorum.
Bir Sonraki Masal Gecesini Sabırsızlıkla Bekliyorum ❤️

Emine Demirtaş
Emine Demirtaş - 1 ay Önce

Masal gecesi çok güzeldi. Kalbinin güzelliğini yaptığı eylemlerde hissettiğim nadir insanlardandır kendisi. İlçemizde böyle takdire şayan düşünceyi oluşturup eyleme geçiren herkese ve Esra Hanım'a çokça teşekkürler.

Ayşe
Ayşe - 1 ay Önce

Çok güzel bir masal gecesiydi. Sizi dinlerken kendimi masalların içinde buldum. Hem güldürüp hem duygulandırdınız. Esra hanıma ve katkısı olan herkese teşekkürler. Bir sonraki masal gecesi için sabırsızlıkla bekliyorum.

Fatma
Fatma - 1 ay Önce

Anlatımınıza bayıldım Esra hanım. Emeğinize sağlık. Çok keyifli bir geceydi. Bir dahakine annemi de alıp geleceğim inşAllah.

Ahu Demirbilek
Ahu Demirbilek - 1 ay Önce

Harika bi geceydi gerçekten ,oradaki atmosfer çok başka ,bi arkadaşımın teşviğiyle katıldım masal gecelerine ve çok mutlu ayrıldım ,şimdi birdahaki masal gecesini iple çekiyorum.Esra hanımla bizzat tanışma fırsatımda oldu nasıl tatlı nasıl doğal ve samimi bi kadın ,samimiyeti masallarıyla da geçiyo insana ,olumsuz yorumları tabiki olur böyle güzel insanların çünkü herkes bilirki meyve veren ağaç her daim taşlanır ,demekki Esra hanım başarısıyla birlerinin canını sıkmış ve demekki çok doğru yolda ,,,Esra hanımcım bu msjları okurmusunuz bilmiyorum ama eğer okursanız sizi canı gönülden tebrik ediyorum siz ve masallarınız öyle içten ve samimi ki insan sizi dinlemeye doyamıyor,yolunuz açık olsun, kötü insanların inadına sesiniz daha gür çıksın ve çok daha güzel yerlere gelin inşAllah,,,birdahaki masal gecesinde buluşmak dileğiyle sevgiler saygılar.

Meyve Veren Agaç
Meyve Veren Agaç - 1 ay Önce

Harika bir geceydi. İlçemiz için böyle organizasyonların artmasını dilerim. Meyve veren ağacı taşlama politikasını burada da sürdürenler olmuş ki çamur at akılda o kalsın mantığı dışında bir şey değil.

Bu keyifli akşamın ikincisini heyecanla bekliyoruz.

Bahadır Gencer
Bahadır Gencer - 1 ay Önce

Günümüz insanının sorunu bu. Kendi aile büyüklerinin kapısını açıp bir bardak su vermezken, Afrika’daki insanlara sözde yardıma gidiyor, derelerdeki kurbağalara su verdiğini söylüyor. Ve insanlara masal anlatıyor... Lütfen önce kendi insanınıza sahip çıkın!


SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber