Akhisar Müzesi, Müzeler Haftası'nda öğrencileri ağırlıyor

18-22 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla Akhisar müzesi öğrencileri misafir etmeye devam ediyor. 

Akhisar Müzesi, Müzeler Haftası'nda öğrencileri ağırlıyor

18-22 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla Akhisar müzesi öğrencileri misafir etmeye devam ediyor. 

Akhisar’da bulunan Manisa Müze Müdürlüğü’ne bağlı Akhisar Müzesi, 18-22 Mayıs Müzeler Haftasında okullardaki öğrencileri ağırlamaya ve müze hakkında bilgiler veriyor.

Şuana kadar Yırcalı Anaokulu, İstiklal Şehit Mustafa Çürük İlkokulu, Hilaliye 4-5 Yaş Kur’an Kursu, Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik Meslek Lisesi, Nadide Fazıl Aysu Fatih İlkokulu ve Bekir Pehlivanoğlu Anaokulu öğrencilerini misafir eden Akhisar Müzesi, okullardaki sayı ve yaş gruplarına göre randevu sistemiyle etkinliklerini sürdürüyor. 

Akhisar Müzesi Uzmanı Selda Delioğlu; “Müzeler Haftası’nın ve Uluslararası Müzeler Haftası’nın kutlamaktayız. Kent Müzemizin tarihe ışık tutan bir dokusu var. Akhisar’ın belleğini dünden bugüne yansıtan ve geleceğine ışık tutacak bir şekilde düzenlenmiş önemli bir müzemizdir. Buradan ailelere tavsiye edeceğim; müzeleri gezmek sadece çocukların akademik bilgisini geliştirmiyor, aynı zamanda çocukların eleştirel düşünebilmesini, tarihi sevmesini ve farkındalık yaratmasını oluşturuyor” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orbay Velioğlu
Orbay Velioğlu - 1 ay Önce

Akhisar’a kazandırılmış olan müze için emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim. Akhisarlıların da bu müzeye sahip çıkmaları gerekiyor. Eminim bir çok kişinin müze olduğundan dahi haberi yoktur. Müzeler kültürümüzün ve kültür varlığımızın en önemli değerleri. İlçemiz içinde değerli bir noktası. Müze çalışanı müze uzmanı Selda hanımın varlığıda Akhisar için ayrı bir değer. Müze haftasında ziyarete gelen öğrencilerimize kültürümüzü anlatmak onlar ile müze havasını teneffüs etmek hepsi için güzel bir anı. Akhisar’da yaşayan herkesin genç yaşlı hepsinin müzemizi ziyaret ederek yaşadığı yerin kültür zenginliğini görmesi çok önemli. Çok daha vatandaşımızın müzemizi ziyaret etmesi dileği ile emeği geçen herkesin eline sağlık.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber