Akhisar Fotoğraf Sergisi İstanbul'da Açıldı

Renkler, Dokular, Yaşanmışlıklar Perspektifinde “Akhisar Kadrajları…” Fotoğraf Sergisi Açıldı.

Akhisar Fotoğraf Sergisi İstanbul'da Açıldı

 

Renkler, Dokular, Yaşanmışlıklar Perspektifinde “Akhisar Kadrajları…” Fotoğraf Sergisi Açıldı.


Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Ak Parti Milletvekili Recai Berber, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak, Akhisar Belediyesi Daire Müdürleri, İstanbul Akhisarlılar Derneği üyeleri ve bir çok Akhisarlı ile sanat severlerin katılımı ile Akhisar Fotoğrafları Sergisi İstanbul Taksim Metro Sergi’de açıldı. 17 Mart 2012 Cumartesi günü saat 14.30’da Taksim Metro Sergi Salonunda gerçekleştirilen “Renkler, dokular, yaşanmışlıklar perspektifinde; Akhisar Kadrajları” isimli fotoğraf sergisinin açılışında ilk olarak Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı söz aldı.


Hızlı, yaptığı konuşmada “9 bin yıllık bir geçmişi ve 5 bin yıllık bir “kentlilik bilinciyle” son derece önemli ve zengin bir tarihi-kültürel dokuya sahip olan Akhisar’ın, arkeolojik geçmişine ve bu gününe ait fotoğraflarının yer aldığı “Renkler, dokular, yaşanmışlıklar perspektifinde; Akhisar Kadrajları”adlı fotoğraf sergisi 17 Mart 2012, Cumartesi saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan açılış ile sanatseverlerle buluşacak. Akhisar; geçmişi boyunca toprakları üzerinde hüküm sürmüş her medeniyetten izler taşımasının yanı sıra Hıristiyanlığın yayıldığı ve İncil’de adı geçen ilk yedi kiliseden birine de ev sahipliği yapması sebebiyle “dinler tarihi” açısından da çok önemli bir merkez konumundadır. Ayrıca; çalışmalarına 2011 yılında başlanan “Akhisar Thyateira Kazısı”nın, Anadolu tarihini aydınlatan en önemli 11 kazı içinde yer alması, ilçenin tarihi ve kültürel açıdan taşıdığı önemi bir kez daha gözler önüne sermiştir. Akhisar’ın sahip olduğu kültürel zenginliğin öneminin vurgulanmasında ve tanıtımında, ayrıca“inanç turizminin” geliştirilmesinde önem taşıyan sergi Taksim Metro Sergi Salonu’nda 20 Mart 2012 tarihine kadar ziyaret edilebilecek” dedi.


Belediye Başkanı Salih Hızlı’nın konuşmasının ardından Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ve Manisa Ak Parti Milletvekili Recai Berber birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve sergi salonu gezildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber