Kısır Çekişme Değil; Çıtayı Yükseltecek Proje

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasında (ATSO) 2 aşamalı seçim takvimi Ekim ayında. 8 Ekimde 10 meslek gurubunda 27 meclis üyesi seçimi yapılacak. Bir hafta sonra da Meclis üyeleri arasından Meclis başkanı ve 7 kişilik Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek.Yönetim kurulu da kendi aralarından başkanını belirleyecek. 25 kişilik ATSO meclisi, yeni dönemde, 7.ve 8. Meslek guruplarında üye sayısı artınca 27 kişiden oluşacak. ATSO Meclisine,1.,2.,3.,6.,7.,8., ve 10. Meslek gurupları 3,  4.,5, ve 9., meslek gurupları 2’şe üye seçecekler.

Her ne kadar kendi meslek guruplarından ve meclisten seçilecekleri kesin olmamakla birlikte, 4 iş adamı Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduklarını açıkladılar. Son olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Abdurrahman Yılmaz, Bir önceki dönemde yönetim kurulu  başkanı olan Mehmet Ali Erdayıoğlu, Mehmet Ali Erdayıoğlu’nun başkanlığında başkan yardımcısı ve Meclis üyeliği devam eden Erol Boşnak ve Akhisar Genç İşadamları Derneği eski başkanlarından Yılmaz Çatalcalı yönetim kurulu başkanlığı için aday olduklarını açıkladılar. Seçimlere 1 ay kaldığı için başka adaylarında çıkması hiçte beklenmedik bir durum oymayacağı kanısındayım.

Özellikle Manisa’nın Büyükşehir olmasından sonra, yaşanan kısır siyasi çekişmelerin, seçimlere 1 ay kalmasına rağmen ATSO seçimlerine aday olduğunu açıklayan kişiler arasında da başladığını üzülerek görmekteyim. Lütfen Akhisar’ımızın bir türlü beklenen düzeyde yükselmesini sağlayacak projeler ile kamu oyunun önüne çıkınız. Yok; “sen bunu yanlış yaptın, yapmaya devam ediyorsun”, diye değil, bir tek proje olsa bile ses getirecek, güzel şehrimizin geleceğine damga vuracak proje ile kendi ticaret arkadaşlarınızın ve Akhisarlıların önüne çıkınız. Tek hedefinizin gelip geçici olan siyasilerle içli dışlı olarak günü gün etmek olmasın. Tarihi ile ekonomisi ile, eğitim düzeyi ile  örnek bir Akhisar için  kolları sıvayın. Yoksa yıllar önce Ege bölgesinin ve Manisa ilimizin ilk sıralarında bulunan Akhisar’ımızı kısır çekişmelere kurban etmiş oluruz. 

Atalarımızın söylediği gibi “DÜNYADA AKHİSAR, AHİRETTE KEVSER” cümlesini şehrimizde tüm nefes alanların sahip olmaları dileğim inşallah gerçekleşir.

Haldun AKYÜZ     
 
YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber