Akhisarpress.com - Gazi – Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İ.Ö.O. öğrencilerinden oluşturulan Kayalıoğlu Spor Kulübü Halk oyunları ekibi Manisa da yapılan halk oyunları yarışmasında rakipsiz olarak il birincisi oldu.

Minikler kategorisinin düzenlemeli dalında Manisa da yarışmaya hazırlanan ve katılan tek ekip olmasından dolayı birinci olan ekip bir sonra ki basamak olan, Türkiye Şampiyonasının Zeybekler Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı. 31 Mart tarihinde Manisa da yapılacak olan yarışmada hem ilçemizi hem de Manisa’yı temsil edecek olması ayrı bir gurur kaynağı oldu.

Ekip Antrenörü Samet GÖGEN ve Yardımcı Antrenör Ahmet BAYDEMİR yarışmaya gelen tüm velilere ve destekçilere teşekkür ederken; Antrenör Samet Gögen; "Öncelikle bize bu yarışmaya katılmak için geçen yıl dan beri destek veren velilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. En büyük teşekkürümü sporcularıma ediyorum, bize inanarak ve iyi çalışma ile sonuna kadar savaştılar. Yarışmada bize destek veren Kayalıoğlu Belediye Başkanı Mehmet Gökfiliz’e ayrı bir teşekkürümüz olmalı. Sonuna kadar destek veren kayalıoğlu adına yarışmaya girmemize ve maddi-manevi her anlamda destek vermesi hepimizi sevindirdi. Bu tür destekler sürdüğü sürece önce ilçemizi sonrasında ilimizi kayalıoğlu spor kulübü olarak temsil etmeye devam edeceğiz. Okul müdürümüz Şerafettin ÇELİBİ; her zaman destekçilerimizden birisi olmuştur. Bundan sonraki süreçti hazırlayacağımız ekipler ile okulumuzun adını kültürel faaliyetlerde daha fazla duyurmak istiyoruz. Buda iyi bir idareci anlayışı ile birlikte olur tabi ki, şuana kadar bunu okul müdürümüz ile sağlayabildiksek bundan sonraki süreçte ilçemizde de ilde de okulumuzun adını daha fazla duyururuz diye düşünüyorum. Diğer destekçilerimizin de hakkını yememek lazım velilerimiz, okul müdürümüz ve kayalıoğlu belediye başkanı Mehmet GÖKFİLİZ den ziyade Ahmet Vehbi Bakırlıoğlunu unutmamak gerek maddi-manevi her anlamda destekçimizdi. Bakırlıoğlu ailesi sadece okula ismini vermek ile değil bu tür faaliyette de bizleri kırmayarak maddi anlamda destek vermesi çok iyi oldu. Bizde Bakırlıoğlu ismini gururla taşımış olduk. Bundan sonra ki süreçte tüm halk oyunları severlerden manevi anlamdaki desteklerini 31 Marttaki zeybekler bölge yarışmasını izlemek ve desteklemek için Manisa’ya davet ediyoruz" dedi.

Bir sonraki yarışma 31 Martta Türkiye de hazırlanan ve illerinde birinci olan tüm zeybek ekipleri ile Manisa da yapılacak. Bizler de tüm halk oyunları severleri bu yarışmaya davet ediyoruz. Akhisar ve Manisa temsilcimiz, kayalıoğlu spor kulübünün Gazi-Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İ.Ö.O. öğrencilerinden oluşan sporcularına başarılar diliyoruz.