AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla, Kadına Seçme ve Seçilme Hakkını Elde Etmesinin yıl dönümünde, 5 Aralık 2017 Salı, 2. Uluslararası İş'te Kadın Zirvesi gerçekleştirdi.

ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenen İş’te Kadın Zirvesi’ne Türkiye ve 20’ye yakın ülkeden, farklı meslek gruplarından kadınlar katıldı. Girişimci kadınların hikayelerinin anlatıldığı, bilim kadınlarının tecrübelerinin paylaşıldığı, yerel ve uluslararası platformlarda sivil toplum örgütleriyle fark yaratan kadınların ideallerini ortaya koyduğu zirvenin ortak mesajı, dünyada kadının sosyal ve ekonomik olarak güçlenmesi, etkinliğinin günden güne artması oldu.

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Selva Çam’ın açılış konuşmalarıyla başlayan programda, 3 farklı oturumla panellerle devam edildi.  İş’te Kadın Zirvesi kapsamında ayrıca farklı meslek gruplarındaki kadınlardan oluşan davetlilerin arasından seçilen 10 iş kadınına ödül verildi.

Ayrıca düzenlenen programda kurulan bölge tanıtım standlarında Akhisar Kadın Girişimciler Kurulu Akhisar Sanayi ve Ticaret Odası ile Akhisar Ticaret Borsasının katkılarıyla ‘Zeytinyağım Akhisar’dan’ sloganı ile standı ziyaret eden herkese zeytinyağı hediye etti. 


Akhisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nefise Şükran Füzün yaptığı açıklamada; “Ticaret Odamız ve Ticaret Borsamızın destekleri ile 81 ilden gelen katılımcılara zeytinyağım Akhisar’dan diyerek zeytinimizi ve Zeytinyağımızı tanıttık ve hediye ettik. Kadın Kolları Başkanı Sayın Çam zeytinyağı tanıtımımız için Manisa standına ve bizlere teşekkürlerini sundu. Ayrıca programı organize eden Programı hazırlayan AK Parti Kadın Kolları Ekonomik İşler Başkanı Jülide İskenderoğlu ekibimiz ile özel olarak ilgilenerek bizleri Genel Merkeze davet etti. Standımıza Türkiye’nin ilk Kadın Yangın Söndürme Pilotu Burcu Dinçer, Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Ak Parti  Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz,Ak Parti Siyasi Etik Kurulu Üyesi Eski  Bakan Güldal Akşit ve sayısız misafirin ağırladık Akhisar özelinde Tüm Manisa’nın tanıtımına destek vermekten Onur duyduk” dedi