Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile ING bank arasında uygun kredi kullandırma protokolü imzalandı.


Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu toplantı salonunda gerçekleşen protokol imza törenine ING Bank Ege Bölge Müdürü Hüsniye Ulu, Ege Bölge Tahsis Müdürü Tolga Önge, ING Bank Akhisar Şube müdürü Vecihe Üz katılırken, ATSO’yu temsilen  başkan Mehmet Ali Erdayıoğlu, meclis başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri Salim Rodoplu, Erol Boşnak ve genel sekreter Ali Özkervancı katıldı.


Toplantıda Akhisar esnaf ve işadamlarının girişimci özelliği hakkında bilgi veren   ING Bank ege bölge müdürü Hüsniye Ulu Akhisarlıların çalışmayı seven bir mizaca sahip olduğunu vurguladı.; Ulu “Akhisar müteşebbis varlığı açısından çok zengin bir ilçemiz. Genelde çalışmayı ve girişimciliği seven bir mizaca sahipler. Bu sebeple Akhisar şubemiz de çok yoğun çalışıyor.” Dedi.


Hüsniye Ulu’nun görüşlerine katıldığını belirten ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu Akhisar’ın bölgesinde öne çıkan birçok özelliğinin olduğunun altını çizdi. Erdayıoğlu; “Akhisarlılar gerçekten de çalışkan ve girişimci bir ruha sahip. 100 bin merkez ve köy ve beldeleri ile 170 binin üzerindeki nüfusu ile 50 vilayetten büyük ve en büyük ilçeler içinde başı çekiyor. Akhisar Organize Sanayi Bölgesinde  (OSB) % 90 doluluğa ulaştık. Birçok girişimci Akhisar OSB’de yer almak için başvuruyor. Sadece zeytin işletmesi olarak 262 üyemiz var. Bu büyük bir potansiyel ve bu çapta işletme ege ve Marmara bölgesinde hiçbir yerde yok. Tüm bunları göz önüne aldığımızda Akhisar ticari kapasite açısından önemli bir potansiyeli barındırıyor.” Dedi.


Daha sonra ATSO üyelerinin uygun şartlarla kredi kullanabilmelerini sağlayan protokol ING Bank Ege Bölge müdürü Hüsniye Ulu ve ATSO başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu tarafından hayırlı olması temennisi ile imzalandı.