Hamza Hamzaoğlu; 'Dostluğumuz zedelenmesin'


Akhisar Belediyesporlu Futbolcular Sağlık Kontrolünden Geçti


Akhisarpress.com (ÖZEL HABER)


Spor Toto Süper Lig’in yeni takımlarından Akhisar Belediyespor’da, yeni sezon öncesi futbolcular, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, yardımcıları ve sağlık ekibi Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. 


Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamzaoğlu, Manisa’da yaşanan stat tartışmalarına ilişkin olarak dostluğun zedelenmemesi çağrısında bulunarak, “Ben baştan beri söylüyorum, benim ilk tercihim Akhisar'dı. Kendi ilçemizde maçlarımızı oynamayı arzu ediyorduk ancak imkanlarımız buna müsaade etmedi. Biz Manisa’nın takımıyız.


Ondan sonraki ilk isteğimiz Manisa'dır. Yani sonuçta hem Manisaspor hem de biz bu ilin takımıyız. Biz Manisa’yı tercih ettik ama bilemiyorum işte son günlerde basından takip ettiğim kadarıyla herhalde stat konusunda bazı problemler yaşanıyor. Biz Manisa’da oynamak istiyoruz ama eğer bu sıkıntı yaratacaksa bence iki kulüp arasına bir sıkıntı sokmanın bir anlamı yok. Gider gerekirse İzmir’de veya bir başka yerde maçlarımızı oynarız. Önemli olan dostluk, zedelenmesin” dedi.


Transfer çalışmalarına da değinen Hamzaoğlu, takımın forvet bölgesine henüz transfer gerçekleştirmediklerini, ama bu mevki için transferler düşündüklerini ifade ederek, “Görüştüğümüz oyuncular var, prensipte anlaştığımız oyuncular var. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta içinde onlar da netleşecek. Bu şekilde transferi kapatmış olacağız. Kampa gidip döndükten sonra başka bir eksiğimiz varsa onları da tamamlayacağız” diye konuştu.


Geçen seneden oturmuş bir kadroya sahip olduklarını bu nedenle de uyum sorunu yaşamadıklarını belirten takım kaptanı Emrah, iki gün önce sezon açılışını yaptıklarını takıma gelen yeni transferlerle birlikte çalışmaya başladıklarını söyledi. Amaçlarının öncelikle ligde kalıcı olmak olduğunu dile getiren Emrah, “Çok hayalci olmaya gerek yok. Ligde kalarak önümüzdeki senelerin yatırımını yapabilmek istiyoruz. İnşallah bunu yaparak bizi sevenlere ve Türkiye kamuoyuna bekledikleri istedikleri Akhisar Belediyespor’u seyrettirebiliriz” diye konuştu.


Akhisarspor’un yeni transferlerinden Çağdaş da maçlara Manisa’da oynamanın daha uygun olacağı görüşünde olduğunu belirtti.