Zeytinyağlı Yemek Yarışmasına Rekor Katılım

Akhisar 553. Çağlak Festivali çerçevesinde organize edilen ve bu yıl 5.si düzenlenen Zeytinyağlı Yemek Yarışması Akhisar Gölet Cafe'de yapıldı.

Zeytinyağlı Yemek Yarışmasına Rekor Katılım

 

Akhisar 553. Çağlak Festivali çerçevesinde organize edilen ve bu yıl 5.si düzenlenen Zeytinyağlı Yemek Yarışması Akhisar Gölet Cafe'de yapıldı. 50 Yarışmacının katıldığı yarışma, Zeytinyağlı Yemek, Hamurişi ve Tatlı olmak üzere 3 ayrı bölümden oluştu. 


Bu yılda çok büyük bir katılım gören yarışma'da jüri üyeleri yine çok yabancı değildi. Her yıl olduğu gibi bu yılda jüri başkanlığını  İş Adamı – Gurme Ahmet Güzelyağdöken yaptı. Diğer Jüri Üyeleri ise zmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi Osman Sezener, İzmir Gurme Guide Yayın Direktörü Serkan Saysen, İş Adamı Hakan Füzün, Ramizler Gıda San. Ltd. Şti. Bircan Taşkınlar, Ece Zeytin ve Zeytinyağı Fabrikası Genel Müdürü Ayla Yavaş, Keskinoğlu Şirketler Grubu Halkla İlişkiler Müdürü Eylem Şener yaptı.


Yarışmanın sonunda ise kazananların lisetesi şöyle oluştu.


Zeytinyağlı Yemek: 1. Yıldız Seyrek, Asma Yaprağında Enginar Dolma. 2. Sibel Canlı,  Zeytinyağlı Pirinç Salatası. 3. Kezban Gerek. 


Hamurişi: 1. Nevin Üçerler, Muska Böreği ve Gül Şürbeti. 2.Özlem Tepeli Zeytinli Açma. 3.Selma Atakyılmaz Zeytinli Dolama. 


Tatlı:  1.Nebahat İşman Zeytin Reçeli, 2.Kadriye Pediş Kalburabastı, 3. Betül Anamas Cevizli İrmik tatlısı 


Mansiyon Ödülü (Jürü Özel Ödülü): Zeytin dolma yemeği ile Gülay Yiğiter'e verildi. 


Yarışmanın sonunda İse Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Jüri Üyeleri tarafından kazanan Yarışmacılara ödülleri verdildi. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber