Vatandaştan Akhisar Belediyesine Sarı Kart

Akhisar HAS Parti Akhisar İlçe Teşkilatı yönetimi, Efendi ve Ulucami Mahallesi sakinleriyle birlikte Akhisar Belediyesini protesto ederek sarı kart gösterdi.

Vatandaştan Akhisar Belediyesine Sarı Kart

 

Akhisar HAS Parti Akhisar İlçe Teşkilatı yönetimi, Efendi ve Ulucami Mahallesi sakinleriyle birlikte Akhisar Belediyesini protesto ederek sarı kart gösterdi.


Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve 60 takvim günü verilen 280 Sokak üzerindeki yol yapımının bitmemesi, logar kapaklarının açık bırakılması üzerine HAS Parti İlçe Yönetimi Akhisarlı vatandaşlarla birlikte Akhisar Belediyesini protesto amaçlı basın açıklaması düzenledi. Akhisar HAS Parti Akhisar İlçe Teşkilatı yönetimi, Efendi ve Ulucami Mahallesi sakinleriyle birlikte “Yolumuzu İstiyoruz, Toz Yutmak İstemiyoruz, Çamura Batmaktan Bıktık,” gibi pankartlar açarak Akhisar Belediyesine isyan etti. HAS Partili vatandaşlar ve mahalleli vatandaşlar ayrıca Akhisar Belediyesini protesto ederek Akhisar Belediyesine sarı kart gösterdiler.


HAS Parti İlçe Başkanı Ali Dursun yapmış olduğu basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:


“Sayın Basın mensupları; Basın toplantımıza başlamadan önce içinde bulunduğumuz haftanın, Mayıs tarihleri arası Engelliler haftası olması münasebetiyle tüm engelli kardeşlerimin haftasını şahsım ve partim adına kutluyorum. Onlara olabildiği kadar engelsiz bir hayat diliyoruz.


Ayrıca bu hafta süper lige çıkmasına az bir engeli kalan Akhisar Belediyesporumuza bu haftaki maçta başarılar diliyor ve dualarımızın onlarla birlikte olduğunu bilmelerini istiyoruz.


Sayın Basın mensupları, Kamuoyunun ve Belediyenin dikkatini çekmek için bundan sonra HAS Parti olarak basın toplantılarımızı genellikle sorunların olduğu yerlerde yapmaya karar verdiğimiz için, bugün burada halkımızla beraberiz.


Akhisar Belediyesi maalesef, gördüğünüz gibi kendi 1. Dönemlerinde başlattıkları ring yolunu 2.dönemin ortalarına geldiğimiz şu günlerde birkaç kilometrelik yolu, üzerinden bu kadar yıl geçmesine rağmen bitirememiştir. Dolayısıyla her geçen gün hem maliyet artmakta hem de mahalle sakinlerine kışın çamur deryası, yazın ise toz bulutu içinde eziyet çektirilmektedir.


Kıymetli Basın mensupları ve Akhisarlılar;Mayıs ayı Belediye Meclisi toplantısındaki gündem maddeleri ve alınan kararlar, Belediyemizin toplumun birinci önceliği olan Ekonomik konulardan ve ülke gündeminden ne kadar uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Belediye meclisimiz, Akhisar'ın bütün ekonomik sorunları halledilmiş, halkın karnı tok sırtı pekmiş gibi, Hükümetin tiyatroları özelleştirdiğinden haberleri yokmuş gibi hem de borçlanarak Gölete Anfi tiyatro yapma kararı almışlardır. Şimdi soruyoruz. Borçlanarak yapılacak olan Anfi tiyatro yılda kaç kez bu halka hizmet verecektir? Ekonomik olarak geri dönüşümü ne olacaktır? İliz söyleyelim/yılda birkaç kez etkinlik yapılırsa yapılacak, ekonomik olarak ta geri dönüşümü hiç olmayacağı gibi, bizlerden toplanan paralar sadece borç ödemeye gidecektir. Belediye kaynak bulacağım diye bir yandan yollardaki oto parkları özelleştirecek, göletteki yerleri çağlak festivalinde ihaleye çıkaracaksınız sonrada elinizdeki maddi imkânları, bugün toplumun gündeminde olmayan çok tali işlere harcayacaksınız. Bunlar kabul edilebilir şeyler değildir.


Ayrıca;


*İlçe Merkezindeki sokakların neredeyse tamamına yakınına "tek yön" uygulaması getirilmiş olması,


*Yine İlçe Merkezinde oto park sorunu olduğu yerde durmaktadır,


*Akhisar'daki işsizliğin bir numaralı sorun olması gibi konular nedense bugünkü belediyenin gündeminde değildir.


Çok değerli basın mensupları ve Akhisarlılar, maalesef içimizden bizim diye seçtiğimiz insanlar, gördüğünüz gibi fildişi kulelerinden halkın sorunlarına dürbünle bakmaktadırlar.


Onların gündemlerinde Gölet, Anfi tiyatro, oto park ihaleleri vs....gibi konular vardır.


Bir başka konuda, belediyeye ait oto parkların ve oto park olarak kullanılan sokakların ihale işinin muhalefete rağmen AK Partiye mensup belediye meclis üyelerinin oylarıyla 10 yıllığına Akhisar Belediyespora verilmesi kararıdır. Bu kararla AK Parti kendinden sonraki 2 dönemi de bağlayacak şekilde karar almıştır. Otopark konusunda gelecek yönetimlerin hareket alanını daralmıştır. Bu da kabul edilebilir bir durum değildir.


Bu konularla ilgili Belediyeye önerilerimin ve taleplerimiz;


1-      Borçlanarak yapılacak olan Anfi tiyatro yapım işinden vazgeçilmesini Anfi tiyatroya harcanması düşünenler parayla 5-6 yıldır yapımı süren ring yolunun biran önce tamamlanarak hizmete açılmasının sağlanmasını,


2-      İşletme hakkı 10 yıllığına Akhisar Belediyespor’a verilecek olan Belediyeye ait oto parkların ve oto park olarak kullanılan sokakların, bu yönetimin bitim süresi olan 2 yılla sınırlandırılmasını,


3-      Belediye Başkanımızın dolayısıyla iktidarın, günü kurtarma adına yaptıkları makyaj çalışmaların yerine daha kalıcı, ileride hayırla yâd edilecek çalışmalara imza atmalarını diliyoruz.


Muhalefet olarak uyarıcı görevimizi yapıyor ve şimdilik Belediye Başkanına ve Belediye Meclis üyelerine sarı kart gösteriyoruz.” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber