Valilikten Şiddetli Fırtına Uyarısı!

Manisa valiliğinden yapılan yazılı açıklama ile kentin soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği belirtildi.

Valilikten Şiddetli Fırtına Uyarısı!

 Manisa valiliğinden yapılan yazılı açıklama ile kentin soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği belirtildi.

Yetkililer fırtınaya karşı da uyarılarda bulunu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bölgemiz (İzmir, Aydın, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa) soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Bugün bölge geneli çok bulutlu, akşam saatlerinde Çanakkale ve Edremit Körfezi çevreleri ile İzmir kıyı kesimleri hafif yağmurlu geçecek.

Bu akşam ve gece rüzgar güney ve batı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-55 km/sa), kıyı kesimlerde kısa süreli fırtına (55-70 km/sa) şeklinde esecek.

Bu gece; Saros Körfezi ve Çanakkale çevrelerinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışın, yarın (5 Şubat 2016 Cuma) Güney Marmara (Çanakkale ve Balıkesir), Kuzey ve Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Manisa)  genelinde etkili olması bekleniyor.

Sağanak yağışların İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Aydın ve Manisa genelinde  kuvvetli (21-50 kg/m2), Çanakkale il geneli, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir’in merkez ve kuzey ilçeleri ile Manisa’nın batısında çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir.

Yarın (5 Şubat 2016) öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (poyraz) fırtına (55-70 km/sa), kuzey ve kıyı kesimlerde kuvvetli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde eseceği beklenmektedir.

Fırtına şeklinde etkili olacak poyraz nedeni ile hava sıcaklığında 10-12 derece düşüş beklenmektedir. Yarın hava sıcaklığının hissedilir derecede düşüşüyle birlikte yağışların; önce Çanakkale il geneli ve Balıkesir’in batısı, akşam ve gece saatlerinde ise Balıkesir ve Manisa il geneli, İzmir’in kuzey, iç ve yüksek kesimleri ile Aydın’ın doğu ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşmesi beklenmektedir. Yağışlı havanın Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren bölgemizi terk edeceği  tahmin edilmektedir.

Bölge genelinde kuvvetli, kıyı kesimlerde çok kuvvetli sağanak yağış, yarın akşam saatlerinde kuzey ve iç kesimlerde fırtına ile birlikte kuvvetli kar yağışı ile Perşembe günü lodos, Cuma ve Cumartesi poyrazın fırtına şeklinde etkili olması beklendiğinden, muhtemel olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, kara, hava ve deniz ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, soba gazı zehirlenmesi, vb) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber