Uğur Mumcu, ölümünün 27. yılında Akhisar'da anıldı

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 27'nci yılında Akhisar’da anıldı.

Uğur Mumcu, ölümünün 27. yılında Akhisar'da anıldı

CHP Akhisar İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği etkinlik kapsamında Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesinde toplanan kalabalık ilk olarak Şehit Necdi Şentürk Parkı içerisindeki Akhisar Belediyesi Sinema ve Tiyatro Salonu’na kadar sessiz yürüyüş yaptı. Ellerinde hayatını kaybeden gazetecilerin fotoğraflarının ve isimlerinin yer aldığı dövizlerle sessiz yürüyüş yapılan korteje CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, partili üyeler ve vatandaşlar katıldı.

Ankara'da 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde otomobiline konulan bombanın infilak ettirilmesi sonucu öldürülen Uğur Mumcu için yapılan yürüyüşün ardından Akhisar Belediyesi Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlk olarak konuşan CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu birer konuşma yaptı.

Daha sonra program CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun hayatını ve yaşamına dair paylaşımlarda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber