Türk Eğitim-Sen Kahvaltı İle Anneler Gününü Kutladı

Türk-Eğitim-Sen Akhisar İlçe Temsilciliği 13 Mayıs Anneler gününü, Akhisar Öğretmenler Evi bahçesinde düzenlediği lokma hayrı ve kahvaltı ile kutladı.

Türk Eğitim-Sen Kahvaltı İle Anneler Gününü Kutladı

 

Türk-Eğitim-Sen Akhisar İlçe Temsilciliği 13 Mayıs Anneler gününü, Akhisar Öğretmenler Evi bahçesinde düzenlediği lokma hayrı ve kahvaltı ile kutladı.

 

Akhisar MHP İlçe Teşkilatı’nın da katıldığı kahvaltıya çok sayıda sendikalı eğitimci de ailesi ile birlikte katıldı. Kahvaltıda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Türk-Eğitim-Sen-Akhisar İlçe Başkanı Ercan Yaşar yaptı.


Yaşar, “"Sevginin en yücesini, en çelişmeyenini ve en yalansızını yaşayan onlardır.


Anne sevgisi, çelişkiler ve çekişmelerle çevrili hayatımızın, çelişmediği ve çekişmediği tek ortak noktasıdır.


Hiçbir inanç, hiçbir felsefe, hiçbir din yoktur ki; temeline anne sevgisini koymasın. Annelik, insanlığın ulaşabileceği en doruk noktadır. Öpmeye kıyamadığı yavrusunu, vatana hizmet etsin diye, gözünü kırpmadan gönderen bir annenin erdiği noktaya ulaşabilecek bir kişi daha yoktur.


Gittikçe olumsuzlaşan ekonomik şartlar altında hem çalışan hem evlat yetiştiren, yozlaşan kültürel şartlar karşısında duruşunu bozmayan, Amine Hatunlardan, Nene Hatunlardan devraldığı iffet bayrağını dalgalandıran, çocuklarına helalden ve doğrudan başka bir şey öğretmeyen, Türk Milletinin temel direği anneler ne yücedir!


Bu vatan için çalışan, üreten ve savaşan bütün evlatların anneleri ne yücedir! Kanlarıyla bayrakları bayrak yapan, mezar taşlarıyla bu vatana Türk mührünü vuranların anaları ne yücedir.


Bizim için yılın annesi, tüm şehit analarıdır." Onların o güzel ellerinden öper Saygılarımızı sunarız. Başta bu vatana şehit yetiştirenler olmak üzere, tüm annelerin anneler günü kutlu olsun!”  dedi.


Akhisar Türk-Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Ercan Yaşar bugünün Türk Dünyası için  başka bir öneminnin olduğunuda  şu sözleri ile açıkladı.


Yaşar,  “Konya çevresinde kurulan Karamanoğulları Beyliği hükümdarı Karamanoğlu Mehmed Bey ilk defa Türkçeyi 13 Mayıs 1277 tarihinde Türkiye'nin Tek Resmî Dili Olarak ilân etmiştir.


Karamanoğlıı Mehmed Bey, Selçuklu Hanedanı namına tam 735 yıl önce Konya'da: "Bugünden sonra divanda, dergâhta, bârgâhta, mecliste ve meydanda Türkçe'den başka dil kullanılmayacaktır." Diye bir ferman yayınlamıştır.


Bu suretle resmî devlet işlerinde kullanılan Arapça ve bilhassa Farsça'nın hâkimiyetine son verilmiştir, Karamanoğlu Mehmed Beyin fermanı, Türk kültür tarihinin çok önemli olaylarından biridir. Bugün "Dil Bayramı" olarak her yıl 13 Mayısta Karaman'da uluslararası çapta kutlanmaktadır. Tüm Türk Halkının 13 Mayıs Türk Dil Bayramı kutlu olsun.” Dedi.


 
MUSTAFA ÖZDEMİR
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber