Tarihi Kara Tren Akhisar'dan Götürülüyor

1930 yılında İsviçre’de Türkiye için üretilen 62 trenden birisi olan Akhisar’daki buharlı kara tren lokomotifi TCDD tarafından Afyon’a taşınıyor.

Tarihi Kara Tren Akhisar'dan Götürülüyor

1930 yılında İsviçre’de Türkiye için üretilen 62 trenden birisi olan Akhisar’daki buharlı kara tren lokomotifi TCDD tarafından Afyon’a taşınıyor.

Akhisar’daki tren yolunun da kısa süre sonra şehir dışına alınması nedeniyle TCDD yetkilileri tarafından bugün sabah erken saatlerde kara trenin taşınma çalışmaları başlatıldı. Kara Tren lokomotifi öğrenilen bilgiye göre Afyon’a götürülecek burada restore işleminin ardından sergilenmeye açılacak.

DÜZENSİZLİK TRAFİĞİ FELÇ ETTİ

Yaklaşık 100 tonluk kara tren lokomotifinin taşınma işlemi sırasında Tütün Otel kavşağı trafiğe kapatıldı. Şehrin diğer tarafına sabah saatlerine iş ve okula gitmek isteyen birçok vatandaş Zeytinliova ve Tariş kavşağına akın etmesi sonucu trafiğin uzun süre kitlenmesine sebep oldu. Bazı vatandaşlar işlerine ve okullarına geç kaldıklarını bu taşıma işleminin trafiğin daha sakin olduğu bir zamanda yapılması gerektiğini ifade ettiler.


  Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 10:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
TEVFİK TUNÇER
TEVFİK TUNÇER - 4 yıl Önce

AKHİSAR,DA SERGİLENEZMİYDİ.YAPİLAN YANLIŞ VE AYIPTIR.

- 4 yıl Önce

Yazık çok yazık restore edilerek tekrar getirilsn. Tmm Afyon da Türkiye ama biz de gâvur değiliz yani

Aslan
Aslan - 4 yıl Önce

Gerçekten çok yanlış yaptığınız müzede sergilenebilirdi örneğin

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber