Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 175 Yaşında

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 175. Yılında Akhisar Tapu Müdürü Mustafa Sarıbıyık, kurumla ilgili detaylı bilgiler aktardı. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 175 Yaşında

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 175. Yılında Akhisar Tapu Müdürü Mustafa Sarıbıyık, kurumla ilgili detaylı bilgiler aktardı. 

Akhisar Tapu Müdürü Mustafa Sarıbıyık; “İki asra yakın bir zamandan bu yana mülkiyetin teminatı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatımızda 23 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz, 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 15 milyona yakın işlem hacmi ve yaklaşık 30 milyon vatandaşımıza hizmet sunan ve bugün 175. Kuruluş yıldönümünü kutlayan köklü bir kurumdur. 

21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi adıyla kurulan Genel Müdürlüğümüz, 1871’de Nezarete dönüştürülerek Defter-i Hakani Nazırlığı olmuş ve bugün de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir. 
Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider Kurum olma vizyonumuzla vatandaşlarımıza 175. Yılımızda da en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz. 
Bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurum ödülüne sahip Genel Müdürlüğümüz, Web-Tapu, Tapu Takas, E-Haciz, E-terkin, Parsel Sorgulama, E-Randevu, Türkiye Tapu,  3 Boyutlu Kadastro, MEGSİS, Yetki Alanı Dışı Tapu İşlemi gibi projelerle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak için altyapısını geliştirmeye devam etmektedir. 

Son olarak İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülüne, Webtapu Sistemi Projesi ile layık görülen Genel Müdürlüğümüz, teknolojik gelişmelerde en önlerde yer alan Devlet Kurumlarından biridir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tüm imkanlarıyla, hem çalışanlarının isteklerini hem de vatandaşların işlemlerini en kısa sürede tamamlamaları için yoğun çaba harcamaktadır. Bu yoğunluğun yansıması olarak saniyede ortalama bir işlem gerçekleştirilmektedir.   
Bu işlemler neticesinde “Türkiye’de 2021 yılında yapılan işlemler ile Devletimize 24 milyar 319 milyon lira harç geliri aktarılmıştır. 
Kurumumuzun 175. kuruluş yıldönümünü kutlarken AKHİSAR TAPU MÜDÜRLÜĞÜ olarak yukarıda belirtildiği gibi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün önemli proje ve talimatları doğrultusunda Devlet adına vatandaşlara hizmet etmenin bililinci ve gayreti ile işlemlere özverili bir şekilde devam etmekteyiz. Köklü bir kurumun mensupları olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 175. kuruluş yıldönümünü kutlamanın  sevinci ve haklı grurunu yaşamaktayız.

Kuruluş yıldönümünü tüm vatandaşlarımızla paylaşır, bu vesile ile emek ve gayretlerinden dolayı tüm müdürlük çalışanlarına ve ayrıca tüm vatadaşlarımıza saygı ve şükranlarımızı sunarız” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber