Talat; Başarılı Bir Belediye Başkanısınız

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı makamında konuk etti.

Talat; Başarılı Bir Belediye Başkanısınız

 MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı makamında konuk etti. Belediyenin başarısının vatandaşın günlük yaşamının rahatlaması anlamına geldiğini dile getiren Mehmet Ali Talat, “Seçimlerden başarıyla çıktığınıza göre başarılı bir Belediye Başkanısınız. Aksi hale tekrar seçilemezdiniz. Demek ki başarılarınızı sürdüreceksiniz. Temennimiz o” diye konuştu. 

Akhisar Genç İş Adamları Derneği’nin organize ettiği ‘Tarih Perspektifinde Türkiye ve Kıbrıs İlişkileri’ konferansına katılmak üzere Manisa’ya gelen KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, eşi Oya Talat ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Mehmet Ali Talat’ı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Cengiz Ergün, Genel Sekreter Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil ve Daire Başkanları kapıda karşıladı. Görüşmede Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, KKTC 2. Cumhurbaşkanı Talat’a Manisa’nın tarihi ve kültürel yapısı hakkında bilgiler verdi. Başkan Ergün, “Manisa tarımı ve sanayiyle öne çıkan bir kentimizdir. Bunun yanı sıra tarihiyle, kültürüyle, Osmanlı’dan günümüze uzanan camilerimizle külliyelerimizle, medreselerimizle ve 475 yıldır süregelen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivalimizle ile tarihi ve kültürel zenginliği bulunan bir şehrimizdir” dedi. 

Kıbrıs ile bağlarımız oldukça kuvvetli

Manisa’nın Kıbrıs ile bağlarının kuvvetli olduğuna dikkat çeken Başkan Ergün, “2012 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dönemin Başbakanı değerli İrsen Küçük’ü Manisa’da ağırlamıştık. Bunun yanı sıra kardeş şehrimiz olan Güzelyurt’ta iki defa festivallerde bulundum. 2011 yılında da, hem Büyükelçilikler nezdinde, hem Cumhurbaşkanlığı nezdinde ziyaretlerde bulunmuştuk. Kıbrıs’la bağlarımız Manisa olarak oldukça kuvvetli. Ben kendim katılamasam da, meclis üyelerimiz Güzelyurt’ta yapılan, portakal festivalinde her zaman yerini alıyor” diye konuştu.

Hizmet alanımız 17 ilçeye yayıldı

2009 yılında Manisa Belediye Başkanı olarak seçildiğini dile getiren Başkan Ergün, “8 ay önce yapılan 30 Mart yerel seçimlerinde de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tekrardan göreve geldik. 30 Mart’ta yapılan seçimlerde Manisa, Büyükşehir oldu. Büyükşehir olması sebebiyle şu anda bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Belediyenin sorumluluk alanına giren nüfus, 330 binlerden 1 milyon 356 bine ulaştı. 17 ilçesiyle 870 mahallesiyle artık bütün hizmetleri bu coğrafyada vermek üzere çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

Manisa her şey güzel gidiyor

Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte ilçelerde gerçekleştirilen yapılanma çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Ergün, “Bütün ilçelerdeki koordinasyon merkezlerini oluşturuyoruz ve devir teslimleri alıyoruz. Çok şükür yüzde 90-95 itibariyle artık bütün yapılanmamızı sağladık. MASKİ Genel Müdürlüğümüzü de Manisa’da hayata geçirdik. Manisa’da her şey güzel gidiyor” dedi. 

Manisa yaşayan bir kent haline geldi

Manisa’nın 7-8 sene öncesiyle mukayese edildiğinde yaşayan bir kent haline geldiği vurgulayan Başkan Ergün, “Manisa 7-8 sene öncesinde ölü bir şehirdi. Ancak geçtiğimiz 5,5 yıllık süre içerisinde Manisa artık yaşanabilir, göç etmeyen bir şehir haline geldi. Daha önceden dışarıdan göç alıp belli bir kesimin her gün İzmir’e gidip geldiği bir şehirdi. Bunun eksikliği sosyal alanların eksikliği noktasında sıkıntıları vardı. Manisa Bu süreçte bayağı ilerlemeler kaydetti ve bugün artık İzmir’e giden değil, İzmir’den buraya intikal eden süreç başladı. Üniversitede okuyan öğrencilerimiz sosyal alan eksikliğinden İzmir’e gider gelirlerdi. O günün sayılarıyla 700-800 olan Manisa’da kalan öğrenci sayısı bugün 10 binin üzerine çıktı. Bu anlamda Manisa yaşayan bir şehre döndü” ifadelerini kullandı. 

Manisa büyük bir sanayi şehri

Manisa’nın geçtiğimiz yıllarda dünyada yatırım yapılabilir en iyi şehir seçildiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’nın büyük bir sanayi şehri olduğunu ifade etti. Başkan Ergün, “Manisa gerçekten teknolojik anlamda da tarımsal anlamda da istenilen düzeylere ulaşmış durumda. Ancak tabi ki eksiklikler bitmez. imarlaşma noktasında da geçen dönem yapamadığımız genel imar planlarının Manisa’da yapılmasını ve daha düzenli bir şehir haline dönüşümün Manisa’da hayata geçmesi noktasında çalışmalarımız var” şeklinde konuştu. 

Manisa güzel bir şehir

Manisa’nın son derece güzel bir şehir olduğunu belirten KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, “Cumartesi akşamından bu yana bu bölgedeyim. Dün akşam da konferansımız vardı. Ziyaretimiz boyunca bölgedeki önemli işletmeleri de gezdik. Bölgedeki önemli ekonomik faaliyet alanlarını tanıma fırsatı bulduk. Bugün de sabah Manisa Valisi ile görüştük. Genç işadamları derneğini ziyaret ettik. Şimdi de sizlerle bir aradayız” dedi. 

Başarılarınızı sürdüreceksiniz

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 30 Mart yerel seçimleriyle birlikte Manisa’nın Büyükşehir olduğunu söyleyen Talat, “Seçimlerden başarıyla çıktığınıza göre başarılı bir Belediye Başkanısınız. Aksi hale tekrar seçilemezdiniz. Demek ki başarılarınızı sürdüreceksiniz. Temennimiz o. Sonuçta sizin başarınız vatandaşla temasın ilk noktası. Belediyenin başarısı vatandaşın günlük yaşamının rahatlaması demektir. Bu anlamda bu herkesi mutlu edecektir” şeklinde konuştu. Ziyaret sonunda Başkan Ergün, Talat’a içerisinde Mesir ürünlerinin ve Manisa’yı tanıtıcı ürünlerin yer aldığı çanta ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 17:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin özkan
hüseyin özkan - 6 yıl Önce

Memleketini federasyona satan ingiliz hayranı.rte nin kıbrıs versiyonu

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber