Stat ve Büyükşehir Toplantıya Damga Vurdu

Akhisar Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısına, gündemde olmamasına rağmen, yarım kalan stat ve bir türlü olumlu ilişkilerin kurulamadığı Büyükşehir belediyesi ile olan sorunlar damgasını vurdu.

Stat ve Büyükşehir Toplantıya Damga Vurdu

5 gündem maddesi ile olağan Kasım ayı Akhisar Belediye meclisi AKP’den ve MHP’den 2, CHP’den 1 meclis üyesinin mazeret bildirerek 5 eksikle toplandı. 2017 yılı mali yılı Gelir-Gider bütçesi ile yine 2017 yılı mali yılı gelir tarifesi maddeleri komisyonlardan geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi. 

Görüşmeler sırasında gündemde bulunmamasına rağmen muhalefet partileri CHP ve MHP üyeleri ve sözcüleri yarım kalan, Bakanlık tarafından yapılması için devredilen Akhisar Arena stadı ile yerel seçimler üzerinden 2,5 yıl geçmesine rağmen Büyükşehir Belediyesi ile bir türlü olumlu ilişkilerin kurulamadığı bir saati aşkın karşılıklı kinayeli sataşmalarla sürdü.

Büyükşehir ve Akhisar Meclisinin MHP’li üyesi ve Akhisar Büyükşehir Koordinatörlüğü başkanı Doğan Ensivri, başkan Hızlı ile Büyükşehir Belediyesi başkanı Cengiz Ergün ile bir türlü diyalog kurulmamasını, CHP Gurup sözcüsü Aydın Coşkun’da, bu ilişkilerin git gide gerilmesinin Akhisar’a beklenen yatırımların gelmediğini,  Akhisar’ın devlet aldığı paranın yasa gereği % 40’nın Büyükşehir’e gittiğini dile getirdi.

Başkan Salih Hızlı’da, yolların dağılımı konusunda yaşanan sorunları, yargıya gidildiğini, Katı Atık paralarının Büyükşehir’e bağlı MASKİ tarafından abonelerden toplanmadığını, toplanıp ilçe belediyelere paylarının aktarılması gerektiğini, Büyükşehir belediyesinin yasalarda yapması gerekenlerin bir kısmını,   yağmur suyu büyük kanallarının, hayvan barınağa, mezbaha gibi yatırımların Akhisar belediye tarafından yapıldığını, stat konusunda bakanlığa devri konusunda son aşamaya gelindiğini, ülkenin yaşanan olağanüstü nedenler nedeniyle stat konusunda gecikmenin çok eleştirilmemesi gerektiğini belirtti.

Akhisar Belediyesinin taslak bütçesi  74 milyon, 271 bin 694 TL olarak  meclis tarafından kabul edildi.  (Haldun AKYÜZ)
 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetci
Gurbetci - 4 yıl Önce

Salih Hizli artik vadesini doldurmustur.İlceye hicbir katkisi yoktur.Secmenden bu tepkiyi gormeden once kendini kizaga cekmelidir.

Hüseyin duvan
Hüseyin duvan - 4 yıl Önce

Koskoca cumhurbaşkanı başbakan ülkede yaşananlar için bahane bulmuyor. Başbakan Bayburt ta bi dizi açılış yapıyor..Siz bahaneler le ggeliyonuz bi gidin ya ayıptır

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber