Sokak hayvanlarına sıcak yuva

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akhisar’da yaklaşık 6 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak olan hayvan barınağının inşaatı devam ediyor.

Sokak hayvanlarına sıcak yuva

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akhisar’da yaklaşık 6 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak olan hayvan barınağının inşaatı devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, daha modern ve fiziki şartları itibariyle daha üst seviyede bir barınak kurma yönünde çalışmalarını sürdürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Akhisar’da Hayvan Barınağı inşaatını tamamlamak için aralıksız çalışıyor. 
Akhisar ilçesinde mevcut hayvan barınağının yanında bulunan ve Akhisar belediyesi tarafından devir edilen yaklaşık 6 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak hayvan barınağının inşaat çalışmalarında bina çatılarının örtülmesiyle birlikte son aşamaya gelindi. İnşaatı süren Hayvan Barınağı her biri 20 hayvan kapasiteli olan 15 binadan oluşacak. 
Hayvan Barınağı’nın montaj işlemlerinin bitmesinin ardından altyapı ve çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra açılması planlanıyor. 

Akhisar Hayvan Barınağı ile ilgili bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, “Büyükşehir Kanunun ‘5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’ gereğince tüm ilçelerde açılması planlanan Hayvan Barınakları, ‘5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliğinde’ belirtilen kriterlere uygun hayvan barınakları yapmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haks
Haks - 6 yıl Önce

Çok güzel bir haber akhisar ve büyük şehir manisa illine ne desen azdır . Hayvanlarda bir canlı olarak onlarada yer edinilmesi harika odesi birşey peki ya bu güzel haberin yanında ... akhisar gölet çevresinde yarım bırakılan kapalı spor solunu neden bir senedir inşaat halinde tamamlamaya bırakılmıştır ???

Hayvan sever
Hayvan sever - 6 yıl Önce

Bu yapmış olduğunuz barınak cok guzel hayvanlarda bı candır

Tarafsız
Tarafsız - 6 yıl Önce

Güzel bir çalışma takdir ediyorum, ama Akhisar da trafik trafik ve trafik sorunu diyorum başka birşey demiyorum...

WATANDAS
WATANDAS - 6 yıl Önce

mhp hi̇zmette kali̇te...

Sındırgılı
Sındırgılı - 6 yıl Önce

akhisar çağlak deresi denen mevkide onlarca köpek var açliktan ölmek üzereler lütfen imkani olan hayvanseverler gidin bi görün yol üstündeki köpekleri çoğu hasta ve tüyleri dökülmüş bu soğuk gecelerde titreşmekteler lütfen duyarli olalim hayvanlara yardim edelim

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber