Radyo Akigo Çanakkale’den Canlı Yayın Yaptı

Akhisar’ın yerel radyolarından Radyo Akigo ve Efe Fm 18 Mart günü Çanakkale’den canlı yayın yaptı.

Radyo Akigo Çanakkale’den Canlı Yayın Yaptı

Akhisar’ın yerel radyolarından Radyo Akigo ve Efe Fm 18 Mart günü Çanakkale’den canlı yayın yaptı. 

 

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. Yıldönümü, tüm yurtta ve KKTC’de törenlerle kutlandı. Şehitlikler doldu taştı. Çanakkale’deki törenlere hükümet adına Arınç katıldı. Radyo Akigo ekibi törenleri canlı olarak Akhisarlılara aktardı.  17 Mart günü Akhisar’dan Çanakkale’ye tüm ekibi ile yola çıkan Radyo Akigo ve Efe Fm Çanakkale’deki yapılan etkinlikleri canlı olarak yayınlayarak oradaki ambiyansı Akhisarlılara yaşatmaya çalıştı. 

 

Gelibolu Yarım Adasındaki Tören

 

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri günü dolayısı ile Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törende, vatan ve milletin inançları için Çanakkale’de 97 yıl önce sergilerin kahramanlığı, fedakarlığı ve o yüksek ruhu kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığını söyledi. Bu savaşın, milletin iman ve aminin metanet ve gücünün bir göstergesi, vatanı, bayrağı, milleti, dini ve ülkesi için canını Allah yolunda feda eden şehitlerin destanı olduğunu vurgulayan Arınç, “Çanakkale’de ölmesini bilenler, Türk milletinin tarihten silinmeden ilelebet var olmasını kanıtlamıştır.” Dedi. 

 

Arınç ve Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. Yıl dönümü kapsamında Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törenin ardından şehitlik defterini imzaladı. 

 

Bülent Arınç, deftere, “Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale zaferi, kahraman askerimizin, dünya tarihinin o güne kadar tanık olmadığı ibret verici onurlu mücadelesidir” yazdı.

 

Şehitlik Abidesi’ni ziyaret

 

Gelibolu Yarımadası’nda düzenlenecek törenlere katılmak için yurt içi ve dışından gelenler, tarihe Saygı Anıtı’nı ziyaret etti. Çanakkale Savaşları ile ilgili hediyelik eşya stantlarını da gezen ziyaretçiler, alışveriş yaptı. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber