banner234

Patlamada ölen Berkay'ı arkadaşları unutmadı

Akhisar Anadolu Lisesi 2013 mezunları geçtiğimiz Mart ayında Ankara Kızılay’da terör saldırısındaki patlamada hayatını kaybeden Berkay Baş için lokma hayrı düzenledi.

Patlamada ölen Berkay'ı arkadaşları unutmadı

2013 yılı mezunları ve Berkay Baş’ın sınıf arkadaşlarının Akhisar Anadolu Lisesi bahçesinde düzenledikleri lokma hayrını Facebook üzerinden oluşturdukları etkinlikle organize ettiklerini ifade eden Fırat Halis; “Berkay’ın sınıf arkadaşıydım. Kendisiyle 6-7 senelik arkadaşlığımız vardı. ODTÜ’yü çok kazanmak istediği için bir sene daha dershaneye gitti ve sonrasında istediğini başardı. Çok çalışkan ve zeki biriydi. Bizleri hep ders çalışmaya teşvik ederdi. Hayattaki tek amacı Türkiye için bir şeyler yapmaktı. Bilemiyorum ama bana göre geleceğin Aziz Sancar’ı olabilirdi.” dedi.

Aralarında lokma hayrı için para topladıklarını kalan bir miktarını okulda ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları için kullanacaklarını ifade eden Fırat Halis, okulun kütüphanesine de Berkay’ın isminin verildiğini de söyledi.

Aslen Eskişehirli olan ODTÜ öğrencisi Berkay Baş, 13 Mart 2016’da Ankara Kızılay’daki terör saldırısındaki patlamada yaşamını yitirmişti.


YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçekçi
gerçekçi - 5 yıl Önce

Böyle mi anılıyor merhum biri? Güleç yüzler verilen pozlar gelsin lokmalar gitsin çaylar anmayin siz kimseyi

Halk
Halk - 5 yıl Önce

Gülen yüzler , yerdeki lokmalar , boydan fotoğraflar , Anadolu Lisesi öğrencileri böyle yapıyorsa artık daha ne diyelim .

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber