OSB'de afet farkındalık eğitimi ile başladı

Toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2021 yılı AFAD tarafından Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmiştir.

OSB'de afet farkındalık eğitimi ile başladı

Toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2021 yılı AFAD tarafından Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmiştir. Afet Eğitim Yılı kapsamında AFAD, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, özel sektör kuruluşları ve üniversitelerle iş birliği içerisinde çeşitli eğitim programları düzenlemektedir.

Bu kapsamda Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen çalışmalar 12 Şubat 2021 tarihinde Bölge Müdürlüğü personelinin katılımlarıyla yapılan Afet Farkındalık eğitimi ile başlamıştır. Bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının bir sonraki ayağında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden Arama Kurtarma Teknisyeni Mürşid Gündoğdu, Enformasyon Memuru Özlem Türkyılmaz ve Gaz Teknoloji Mühendislik ve Danışmanlık firmasından denetimci müşavir Özgür Yıldız’ın katılımlarıyla bölgede faaliyet gösteren firmaların iş güvenliği uzmanları ve acil durum müdahale personellerine Temel Afet Bilinci, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler ve Doğal Gaz Acil Durum Müdahale eğitimleri verilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber