Mevlid kandili 2012 mesajları ve duası

Mevlid kandili 2012 mesajları ve duası Haber Aktüel'de! Mevlid kandili 2012 mesajları ve duası için buraya tıklayın! İşte Mevlid kandili 2012 mesajları ve duası:

Mevlid kandili 2012 mesajları ve duası

Kandil mesajları Türk Müslüman aleminin cep telefonlarından sevdiklerine gönderdiği en önemli kutlama yolu. Kandil mesajları bu yıl da Müslümanların vazeçilmez kutlama yolu olacak.

 

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü'l-evvel ayının 12.gecesi doğmuştur. 

 

 

Milâdî takvime göre ise bu, 571 yılı Nisan ayının yirmisine rastlamaktadır. Bu mübarek geceye "Mevlid Kandili" denir.
 
O'nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti. 
 
O'nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.O gecenin sabahı gerçekten de feyizli bir sabahtı. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bir fazilet güneşi ve hidâyet meşalesi olan sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allahın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir.
 
Bu hususta Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurulmuştur: "Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allah'ın âyetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Halbuki  daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler." 
(Âl-i İmrân, 164)

KANDİL MESAJLARI Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun. İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım. Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. kandiliniz kutlu olsun. Mübarek Mevlid kandilinizi kutlar, herşeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun! Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun... Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım. Baki sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller... Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Kandilin mübarek olsun... Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun. 

 

- MEVLİD KANDİLİNDE BU DUAYI EDEBİLİRSİNİZ - Ey susamış gönüllerin Nafi ilacı! Ey Muahhir! Ey Mukaddim! Ey Muktedir! Ey kimsesizlerin kimsesi, ey Zahir! Nurun kâinatı aydınlıkların en aydınlığıyla ışıtırken, ne olur çaresiz ruhlarımızı da rahmetinle parlat. Kalbimiz atacaksa eğer senin aşkınla atsın. Seni ansın içimizde konuşan ne varsa. Dilimiz seni dönsün sabahtan akşama… Gecelerimiz senin nurunla aydınlansın bayram yeri gibi. Yeni doğan bir bebeğin ilk çığlığında seni duyalım köz kokulu hasretler içinde. Ruhu sana koşan bir ihtiyarın son nefesinde bile seni analım "la ilahe illallah" diye… Ruhu kararmış gaflet uykusundaki kulların gibi kör etme gözlerimizi. Ey hasreti yürekleri yakan Rabbimiz! Dillere destan rahmetinin mevsimlerinde çaresiz fikirlerimize çare lutfet. Ruhumuzu yıka, temizle bizi. Önümüzü aydınlat. Kör olan gözlerimizi onar. Bizi bize değil, sana bırak. Gönlümüzü dolaş, sesimizi duy. Bizi aşkının gül kokulu özlemiyle dört mevsimde de yak. Senden istediklerimiz ve isteyeceklerimiz için rahmet yağmurunda bizi susuz bırakma. Rahmetinin zerresi bile olsa bize ondan ver, bizi rahmetsiz bırakma. Tüm sevdiklerimizi bağışla. Sevgililer sevgilisinin "kişi sevdiği ile beraberdir" dediğini işittik; onları bizden ayırma. Yuvalarımızı öksüz, yetim bırakma… Yaşadığımız acıları bir daha yaşatma. İşsizlere iş, aşsızlara aş, hastalara şifa ver. Evsizlere ev, eşsizlere de eş... Yuvalarımızı rızanla donat. Adaletini yağdır üstümüze. Bizi üzecek yükleri imtihan diye verme, bizi seni anmaktan mahrum etme. Sen Halim'sin, Sen Habir'sin, Latif'sin. Gönül tahtlarının tek sahibisin. Ne olur dualarımızı karşılıksız koyma. Ey Bâki Allah'ım. Tüm tasalarımız için bize yardım et. Kabir ve cehennem azabından sana sığındık, bizi azabından uzak et. Cennet kapısından koşarak girmeyi "âmin" diyen bu kullarına lutfet… Onları ıslah et, hem de irşat et. İflah et… Ve beni de affet… Affet… Âmin… 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber