Memur Sendikaları Tek Çatı Altında Toplandı

Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen,Diyanet-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Büro-Memur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bayındır-Memur-Sen

Memur Sendikaları Tek Çatı Altında Toplandı

 

Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen,Diyanet-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Büro-Memur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bayındır-Memur-Sen ve  Ulaştırma-Memur-Sen’in bir çatı altında toplandığı  Memur-Sen İlçe Temsilciliği’nin yeni hizmet merkezi Millet Vekili Uğur Aydemir’in katılımıyla  İnönü Mahallesi 152. Sokak. No:50 ‘de kalabalık bir katılım ile açıldı. 


Sunuculuğunu İsmail Yalturak’ın yaptığı açılış programı, İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı’nın duası ile başladı. Yapılan duanın ardından Manisa AK Parti Milletvekili Uğur Aydemir, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Manisa Memur-Sen İl Başkanı Yüksel Ülker Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Temsilci Rıza Bahar açılış kurdelesini birlikte kestiler. Açılışın ardından açılış konuşmasını yapan Akhisar Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Temsilcisi Rıza Bahar, tarihten bir örnek vererek konuşmasına başladı. Başkan Bahar konuşmasında su sözlere yer verdi;


“Yer, yeryüzünün en güzel şehri Mekke, Devir İslam öncesi Cahiliye Devri; Hass'am kabilesinden bir adam kızını alarak Mekke'ye ziyarete gelmişti. Kızı dikkat çekici güzellikteydi.  Mekke eşrafından etrafa korku salan  Nübeyh b. Haccac kızı görünce, babasının elinden zorla çekip kaçırdı. 


Has'amlı şahıs: 

- Ne yaptıysa ne ettiyse kızını bir türlü geri alamadı? Etraftan yardım istiyor, ağlıyordu. Ama nafile herkes Nübeyh b. Haccac’dan korkuyor ve çekiniyordu.


- Biri yanına yanaştı alçak bir ses ile git derdini Hilfü'l-Fudûl'a anlat, sana buralarda yardım edebilecek bir tek onlar vardır dediler.


-Has’amlı şahıs Hilfü'l-Fudûl mensuplarını buldu,


Haccac’ın kendisine zulmederek, kızını zorla çekip götürdüğünü anlattı vr ne olur bana yardım edin diye yalvardı. 


Kılıçlarını kuşanan Hilfü'l-Fudûl üyeleri hemen baba ile birlikte Haccac ‘ın evine gittiler, kapısına dayandılar. Haccac dışarı çıkınca ona çıkıştılar: 


- Yazıklar olsun sana! Çabuk getir kızı babasına teslim et dediler. 


Karşısında Hilfü'l-Fudûl üyelerini görünce 


- Haccac Başüstüne. Fakat bu gece olsun kızdan faydalanmama izin verin... dedi.


- Hilfü'l-Fudûl Olmaz! Vallahi bir an bile müsaade edemeyiz! Bunun üzerine Haccac, kızı çıkarıp teslim etti. 


İşte; İslam öncesi Cahiliye devrinde Arabistan’da, kurulan ve amacı  


'Kim olursa olsun, Mekke’de zulme uğramış kimselerin hakkını geri alıncaya kadar, zâlime karşı mazlumu müdafaa etmek üzere yeminli sözleşme yapan üç kişinin bir araya gelerek kurduğu ve Rasul-i Ekrem (sav)’de üyesi olduğu  


Hilfü'l-Fudûl etkili bir sivil toplum örgütüydü... Hilfü'l-Fudûl’un anlamı ise  Erdemliler Cemiyeti’ydi.


Değerli dostlar ,darbecilere ve karanlık odaklara karşı Malatya’da, Samsun’da ve Bursa’da Ortak Akıl Mitingleri ile yüz binlerin katılımıyla milletimizin sesi olan, Doğu Türkistan’daki, Gazze’deki-Filistin’deki, Iraktaki, Suriye’deki  mazlum milyonların Ankara’da ve Çağlayan'da yapılan mitinglerle sesi olan 600 bin üyesi ile Memur-Sen de 21.yüzyılın Erdemliler Hareketidir. 


İşte bizim yaptığımız sendikacılık, dünya barışı ve kardeşliğin sendikacılığıdır. Sendikamızda her düşünceden, her fikirden, her inanıştan ve her etnik kökenden üyelerimiz bulunmaktadır. 


Biz teşkilatımızı oluşturan her bir üyemizin toplamıyız. 


Biz Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan köklü bir aileyiz. 


Bizler, gelecek günlerin, kalıcı iş ve eylemlerin sendikasıyız, bizler onurlu bir mücadelenin, onurlu ve vakur temsilcileriyiz.


Bizler daima milletten ve demokrasiden yana taraf olduk ve bu duruşumuzla 600 bin kamu çalışanının teveccühünü kazandık.


Bizler Hiçbir zaman karanlık güçlerin sivil toplumu olmadık. Biz Memur-Sen’iz. Duruşumuz, çizgilerimiz ve davamız apaçık bellidir. 


Kamu çalışanlarının kazanım olarak gördüğü her iyileştirmenin arkasında terimiz, altında imzamız vardır.


Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki şu an görüşmelerin devam ettiği Toplu sözleşme masasında da Memur-Sen kamu çalışanlarının haklarını söke söke alacaktır.


Sözlerime son verirken; Memur-Sen olarak Meclisteki tüm partilerden demokrasinin tam olarak yerleşmesini ve Sivil anayasasının acilen yapılmasını istiyoruz.” dedi.


Başkan Bahar’ın konuşmasının ardından Manisa Memur-Sen İl Başkanı Yüksel Ülker’de bir konuşma yaptı. “Memur-Sen daima yıkıcı değil, yapıcı sendikadır.” diyen Ülker, demokratikleşme, yeni anayasa, değerler eğitimi ve din eğitimi, ülkemizin terör belasından kurtarılması konularının öncelikleri olduğunu ve olmaya devam edeceğini kaydetti. 


“Değerlerimize Sahip Çıkacağız”

Ülkemizin elde ettiği kazanımları yeterli görmediklerini kaydeden Ülker, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Bundan sonraki süreçte, yamalı bohçaya dönen ve halkımızın bir türlü benimseyemediği vesayetçi anayasanın değişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz ama bununla da yetinmeyeceğiz ve gençliğimizin yabancılaştığı ‘değerlerimize’ sahip çıkarak, değerler eğitimine ağırlık verilmesi için çaba göstereceğiz.” dedi. 


“Memur-Sen Bize Yol Gösterdi”


Açılışta son olarak konuşan Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise, Memur-Sen’in önemli bir konfederasyon olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin demokratikleşmesi için mücadele verdiğini dile getirdi.


12 Eylül’de anayasadaki 26 maddenin yüzde 58 evet oyuyla değiştiğini hatırlattı, toplu görüşme yerine toplu sözleşme yapılmasının değişen anayasa maddeleri ile kabul edildiğini ifade ederek, buna en büyük katkıyı Memur-Sen’in verdiğinin altını çizdi. 


Memur-Sen’in özgürlüklerin daha da genişlemesi için çaba serf ettiğini belirten Aydemir, diğer sendikaların hayır demek için çabaladığını dile getirerek, “Sandığa gidip hayır oyu kullananlar, referandum paketinin kabul edilmesiyle ‘Haydi toplu sözleşme yapalım.’ dediler. Ancak bunlar sadece ‘Hayır’ demek için çabaladılar. Bu sadece samimiyetsizliğin göstergesidir. Toplu sözleşmeye sadece Memur-Sen’in hakkı var. Bu konuda Memur-Sen bize yol gösterdi. Genel başkanlığın yanı sıra Manisa Şubesi ve Akhisar Temsilciliğinin de bu konuda ciddi çalışmalar sarf ettiğini biliyor ve bu çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. Şu an hepinizin bildiği gibi görüşmeler devam ediyor. İnşallah en kısa zaman da toplu sözleşme imzalanacak.” şeklinde konuştu. 


Aydemir ayrıca, “Eğitim-Bir Sen’in önergesi ile 18. Milli Eğitim Şurası’nda alınan karar doğrultusunda 28 Şubat sürecinin dayatması olan kesintisiz zorunlu eğitim, yapılan yasal düzenlemeyle 4+4+4 olarak kademeli hale getirilmiş, aynı düzenleme ile katsayı adaletsizliği de ortadan kaldırılmıştır.


28 Şubat sürecinde kesintisiz 8 yıllık eğitimi peyda edenlerin tek bir amacı vardı. O da Türkiye’de yetişen nesli densizleştirmek ve işsizleştirmekti. İmam Hatip düşmanlığı yüzünden tüm meslek liselerini kapattılar. Kapattılar da ne oldu biliyor musunuz? Şu an dinsiz ve işsiz bir nesil yetişti. 


İnşallah meclisimizde kabul edilen 4+4+4 ile İmam Hatip ve Meslek Liseleri'nin artık önü açılacak, "Bundan böyle de ülkemizde isteyen istediği okula ve akabinde istediği üniversiteye gidecek. İstediği eğitimi alarak, istediği mesleği yapmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşayacaktır. 


Türkiye özgür bir ülke, artık dünyada ortadan kalktığı gibi derinlerden yönetilen bir ülke değil. 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözü artık uygulamaya geçmiştir. Artık milletimiz kendi gönderdiği milletvekilleri ile yasaları çıkarmanın mutluluğunu yaşamaktadır.” dedi. 


Kamu çalışanlarının önemli bir kısmının Memur-Sen üyesi olduğunu kaydeden Aydemir, Memur-Sen’in yeni hizmet merkezinin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı. 


Konuşmaların ardından misafirlere ikramlarda bulunuldu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber