banner234

Meclis Toplantısına Stat Damgasını Vurdu

Akhisar Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısına “Akhisar Stadı’nın Gençlik ve Spor Bakanlığına devri maddesiyle

Meclis Toplantısına Stat Damgasını Vurdu

 Akhisar Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısına “Akhisar Stadı’nın Gençlik ve Spor Bakanlığına devri maddesiyle ve MHP grubunun stadın yapımının Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi önergesi” damga vurdu.

Bugün saat 17.00’de başlayan meclis toplantısı yaklaşık bir saat sürdü. Toplam 5 maddenin görüşüldüğü toplantıda sonucu madde olan “mülkiyeti Akhisar Belediyesi’ne ait Reşatbey Mahallesi 2213 ada, 3 nolu parselde yapılmakta olan stadyumun Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne tahsisi veya devri hususunda Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya yetki verilmesini sunacak.” Uzun süre tartışmaya sebep oldu. 

Meclis toplantısı öncesi Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri tarafından “30.03.2011 tarihinde Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan sözleşme 05.05.2016 tarihine kadar 20milyon harcanıp inşaatın daha %40 tamamlanmış olup tamamlanması için 35 milyona daha ihtiyaç duyulmaktadır. 6 yıldır bitirilemeyen bir stadı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz ERGÜN’ün desteğiyle Akhisarlıların hizmetine sunmak içindir çabamız. Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi arkadaşlarımız ve AK Parti Meclis Üyesi arkadaşlarımızın da Akhisar Stadının tamamlanması için bu önergeye gereken desteği vereceğini düşünüyoruz.” Diye önerge verildi. 

Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, stadın Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilirse Ekim ayına kadar bakanlık stat yapımını bitirebileceğini ifade etmesine rağmen ancak MHP ve CHP’li üyeler bu konuda komisyona havalesini isteyerek bir sonraki meclis toplantısında konunun görüşülmesini istedi.

Verilen önerge ile 5.madde birleştirilerek bir sonraki meclis toplantısında görüşülmek üzere MHP ve CHP’nin oy çokluğu ile komisyona havale edildi.


Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

neden bakanlığa devretmiyosunuz stadı 4 senedir bekledigimiz yetmedi mi....

ali can
ali can - 5 yıl Önce

niye devrolmadığını sözde akhisarlı sayın chp ve mhp meclis üyelerine sorucaksınız

Asıl mesele
Asıl mesele - 5 yıl Önce

akhisarlılar bir karar vermeli. mesele yeni stad meselesi değil eski stadın yeri meselesidir. yeni stadı bakanlık yaparsa eski stadın yeri toki̇'ye kalacaktır. yeni stadı büyükşehir yaparsa eski stad büyükşehire kalacaktır. peki neden akhisar belediyemiz kalan iş için hemen ihale açarak yeni stadı kendimiz yapmıyoruz? bu durumda eski stadın yeri akhisar belediyesine yani bize kalacak. yeni stadın 3 ayda biteceği de yine bir göz boyamadır. kalan iş bir an evvel ihaleye çıkarılmalı ve stadımızı kendimiz yaparak eski stadın olduğu yere ihtiyaç olduğu şekliyle bir otopark ve kent meydanı projesi yapılmalıdır. eski stadın yeri toki̇ ye mi biz akhisarlılara mı yoksa büyükşehire mi kalsın? akhisarlılar bu kararı vermelidir.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber