Meclis Toplantısına Bu Önerge Damga Vurdu

Akhisar Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısı, Belediye ve Meclis başkanı Salih Hızlı’nın başkanlığında 9 gündem maddesi ile toplandı.

Meclis Toplantısına Bu Önerge Damga Vurdu

Akhisar Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısı, Belediye ve Meclis başkanı Salih Hızlı’nın başkanlığında  9 gündem maddesi ile toplandı. Önemli olan gündemin 2. Maddesinde  15 hurda aracın satılmasına karar verilirken,  8. Maddesinde de  belediyeye ait 40 adet arsanın satışının da 3 komisyonun ortaklaşa toplanarak, oluşacak komisyonda görüşülmesine karar verildi. 

Mayıs ayının ilk gündem maddesi 2014 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesapları oybirliği ile geçti. 2. Maddede  15 hurdaya çıkan satılması kararı oybirliği ile geçti. Gündemin 3. Maddesinde, Şehit  Necdi Şentürk Parkı içinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından kullanılan  binanın, Yapımı Hüsnü Kahraman Kültür Parkı içinde yapımı  süren  Gençlik Merkezi  inşaatının  bitmemesi  nedeniyle, tekrar verilmesi talebi Kanun ve Nizam Komisyonunu havale edildi. Gündemin 4. Maddesinde her yıl gidilen Bosna-Hersek’teki 556.Ayvaz Dede etkinliklerine  Belediye Meclis üyeleri ile Belediye Daire amirlerinin belediye bütçesinden harcanarak gidilmesi, verilen 10 dakikalık aradan sonra  oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 5. Ve 6. Norm Kadro Değişikliği ve Kadro Tadili maddeleri yine oy birliği ile kabul edildi. 7. Gündem maddesinde Ulucamii Mahallesi sınırları içinde yeni yapılan  Mahalle Konağının 2. Katında bulunan dershaneler  yıllığı 1000 TL. kira bedelle  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilmesi MHP gurubunun karşı çıkmasına  AKP ve CHP üyelerinin oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi. 8. 40 arsanın satışı maddesi 3 komisyonun ortaklaşa kuracakları toplantıda görüşülmesine karar verildi. Son 9. Gündem maddesinde İmar Komisyonundan  gelen 1 dosya kabul edilirken, 2 dosya da İmar Komisyonuna oybirliği havale edildi.

Meclis toplantısı öncesi gündem alınması için verilen 2 önergede, Tahir Ün Caddesi, 1. ve 2. Nakliye Caddelerindeki Oto Park’ın hangi şartlarda kimler tarafından işletildiği soruları ile  hayvan pazarında küçük baş hayvanlar için 3.5 TL. alınan ücretin 1 TL. ye, Büyükbaş hayvanlar için  9 TL. olan ücretinde 3 TL. ye indirilmesi  talep edildi.  Her 2 önergenin gelecek Meclis toplantısında görüşülmesine karar verildi. Ayrıca  verilen yazılı önergelerin  kamu oyuna duyurulması için Basın Toplantılarında yapılması istendi.    

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 20:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali Güven
ali Güven - 6 yıl Önce

Bu yola park parası yasal değil. Yollar kimsenin tekelinde olamaz. Ben odemiyorum. Hiç bir şey yapamazlar.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber