MASKİ'den 1 Milyon 100 bin Avroluk Proje

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Avrupa Birliği destekli ‘Belediyeler İçin Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliğine Yönelik Tedarik Projesi’ kapsamında çalışma yapılacak olan tesislerde MASKİ ve yüklenici firma teknik ekipleri tarafından incelemelerde bulunuldu. 

MASKİ'den 1 Milyon 100 bin Avroluk Proje

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ortaya koyduğu projeler ile kurum bütçesine ciddi katkı sağlıyor. ‘Belediyeler İçin Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliğine Yönelik Tedarik Projesi’ kapsamında Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı bünyesinde hazırlanarak Avrupa Birliği’nden destek alan projede artık gerim sayım başladı. Çalışma yürütülecek olan tesislerde MASKİ ve yüklenici firma teknik ekipleri tarafından incelemelerde bulunuldu. Enerji verimliliğinin artırılmasını hedefleyen projede, elde edilen veriler ışığında çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak.

1 milyon 400 bin TL’lik elektrik tasarrufu

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Avrupa Birliği destekli hibe projeleri ile de Manisalılara hizmet götürdüklerini ifade ederek, “Dünya genelinde birçok kurum Avrupa Birliği destekli proje yürütüyor. Ancak AB’ye sunduğunuz projelerin de kabul görmesi çok önemli. 30 Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusu arasından seçilen 6 projeden biri olduk. Proje kapsamında Manisa merkezdeki içme suyu tesislerimizin yanı sıra Akhisar, Alaşehir, Salihli, Soma ve Turgutlu’da ilçe merkezlerinin su ihtiyacını karşılayan büyük tesislerimizde de çalışma yürütülecek. 39 adet elektrik motoru ve pompalar yeni nesil sistemlerle değiştirilecek. 1 Milyon 100 bin Avroluk hibe proje sayesinde yılda 1 milyon 400 bin TL elektrik enerjisinden tasarruf edeceğiz. Elde edilen tasarruf miktarı yine Manisalılara yatırım olarak geri dönecek” dedi.  
 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber