Makedonya büyükelçisinden Akhisar ziyareti

Makedonya Ankara Büyükelçisi Zvanko Mucunski eşiyle birlikte Akhisar Balkan Göçmenleri derneğine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Makedonya büyükelçisinden Akhisar ziyareti

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Akhisar Balkan Göçmenleri derneği başkanı Tunay Gül büyükelçiye çiçek takdim etti.
 
Büyükelçi Zvanko Mucunski; “İçten ve dostane karşılama için teşekkür ediyorum. Özellikle bu son üç günde ziyaretlerimde Batı Türkiye’de kendimi Makedonya’da gibi hissettim ve çok mutlu oldum. Türkiye’yi ikinci vatanım gibi görüyorum. Yapılan son istatistiklere göre Türkiye’de 4 milyon Makedonya kökenli göçmenin yaşadığı tespit edilmiştir. Buda mevcut Makedonya nüfusunun iki katı bir rakam demektir. Özellikle bu sadece rakam değil önemli olan o insanların Makedonya’ya karşı besledikleri güzel düşünceler güzel bir harekettir” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Coskun
Coskun - 6 yıl Önce

Makedonya üsküp'de den selamlar.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber