Lokantacılar Odası Ustalık ve Kalfalık Belgelerini Dağıttı

Akhisar Lokantacı, Köfteci ve Tatlıcılar Odası Başkanı Pınar Güney ve yönetim kurulu, odanın yönetiminin değişmesinin birinci yılında ustalık ve kalfalık belgesi dağıttı, ardından Ahmet Kayalı iş hanı önünde tavuklu pilav ve ayran dağıttı.

Lokantacılar Odası Ustalık ve Kalfalık Belgelerini Dağıttı

Ustalık ve kalfalık belgesi dağıtım töreninde konuşan Lokantacılar Odası başkanı Pınar Güney;" Sayın Kaymakamım, Belediye başkan yardımcım, Siyasi Parti İlçe başkanları, oda başkanları, daire müdürleri ve bizler destekleyen bize değer veren destekçilerimiz kıymetli üyelerimiz. Akhisar Lokantacılar odası yönetimi için aday olmamızın ve seçimi kazanmamız üzerinden 1 yıl geçti bugün Akhisar Lokantacılar odası Pınar Güney ve yönetimi ile 1. yılını kutluyoruz. Yola çıktığımız günden beri ahilik kültürünü eşyaya mala paraya teslim olmayan ahlak kültürünü yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim gayretimiz ve çalışkanlığımız kadar üyelerimizin bize olan inancı, desteği de bu günlere kadar geldik. Akhisar’ın ilk kadın başkanı, Türkiye’nin ilk Lokantacılar kadın başkanı unvanını layığı ile taşıdığımızı düşünüyoruz. Kadın lokantacılar başkanı olarak açtığımız bu yolda birçok kadın muhtar adayı, birçok kadın belediye başkan adayı, inşallah önümüzdeki seçimlerde kadın belediye meclis adayı bizlerden belki aldıkları şevk ile bu yollara çıktılar. Kadın adaylara ve kadın girişimcilere desteğimiz sonsuzdur. Bugün bizleri başta yalnız bırakmayan sayın Kaymakamımız ve siz değerli davetlilerimiz olmak üzere inşallah bundan sonraki yıllarda katlanarak başarılarımızı Akhisarlılar ve üyelerimizde devam etmesini diliyoruz. Kaymakamımız Sabit Kaya himayesinde bugün aynı zamanda Manisa’da bir ilki yaptık. Kapsam dışındaki mesleklerde 50 tane ustamıza kalfalık ve ustalık belgesi verdik. Bizden önce belge alanların sayısı çok azdı. Biz bunu 1.yılımızda başardık. Burada birbirinden kıymetli ustamız ve meslek dalı artık ustalıklarını duvarlara asacakları belgelerle taçlandırmış oldular. Bugün bununda ayrıca gururunu yaşıyoruz. Allah ustalarımızı başımızda eksik etmesin. Allah onlara uzun ömür versin" dedi.

Ustalık ve kalfalık belgesi dağıtım töreninde konuşan Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya;" Değerli başkanım ve yönetim kurulu üyeleri öncelikler hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bu güzel işi yapan dernek başkanı ve vekilimizi kutluyorum. Bu sabah Şeyhisa şenlikleri ile ilgili  elime bir davetiye geldi daha önceki yıllardan kalmış. Bu davetiyenin arkasında Şeyhisa’nın vasiyetleri yazıyor. Kendisinden sonra geleceklere onlardan bir tanesi de diyor ki mutlaka gençlerinize sanat öğretin altın bilezikleri olsun onurlu yaşamanın kimseye muhtaç olmadan yaşamanın yolu budur diyor. Bu vasiyet Şeyhisa’dan öncede böyleydi o zamanda öyleymiş bu zamanda böyle. Bugün işimiz dolayısıyla iş arayan işsizim diyen vatandaşlarımız ile zaman zaman karşılaşıyoruz. Diğer taraftan da bakıyorum çalıştıracak adam bulamıyorum diyenler var onlarla da karşılaşıyoruz. Olay tamamen işsizim diyen kişilerin altın bilezikten sanattan yoksun kaldıkları aklımıza geliyor. Derneğimizin yapmış olduğu bu iş çok önemli ve gerekli bir şey. Ben bu çalışmaya katılan emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

Daha sonra ustalık ve kalfalık belgelerini Akhisar Kaymakamı Sabit kaya, Belediye başkan yardımcısı Ali Velestin, Lokantacılar odası başkanı Pınar Güney, AK Parti İlçe başkanı İbrahim Sayın, CHP İlçe başkanı Av. İsmail Fikirli, MHP İlçe başkanı Ahmet Namal, Belediye başkan adayları, oda başkanları, daire müdürleri tarafından dağıtıldı. Ustalık ve kalfalık belgesi dağıtım töreninden sonra Ahmet Kayalı iş hanı önünde Kaymakam Sabit kaya ve Oda başkanı Pınar Güney, kepçeyle tavuklu pilav tabaklarını doldurdu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber