Kurbanı Erken Kestiler

Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğünün açmış olduğu dini vecibelere ve hijyene azami dikkat edilen kurban kesim kursunun her ikisi de başarıyla tamamlandı.

Kurbanı Erken Kestiler

 Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğünün açmış olduğu dini vecibelere ve hijyene azami dikkat edilen   kurban kesim kursunun  her ikisi de  başarıyla tamamlandı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz. Akhisar HEM Müdürü Süleyman ERDEM yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı öncesi Eylül ayında hayvan kesimi (Kurban kesimi) kursu açtıklarını  belirterek, Halk eğitim müdürlüğü,  İlçe Müftülüğü işbirliği ile açılmış olan kurs bitiminde artık kursiyerlerin , kurban kesimi konusunda bilinmesi gereken teorik ve uygulamalı kesim yeri ve yerin hazırlanması, kesimde kullanılacak malzemeler, okunacak dua ve dini bilgiler, kurbanın parçalanması ve derisi ile ilgili bilgileri öğrendiğini, kursa bizzat kendisinin de katıldığını , kursiyerlerin çok başarılı bir şekilde kursu tamamladığını belirtti. 

Süleyman Erdem halkımızın da büyük teveccüh gösterdiği kurs için tekrar  müracaat alındığını bugün de başvuranların, kurban öncesi açılacak son kursa kaydolabileceğini, Kurban Bayram´ında kurban kesimi esnasında ve sonrasında ortaya çıkan olumsuz görüntülerin yaşanmaması için tedbir alınmasında, büyük bir özenle çalıştıklarını halk eğitim müdürlüğü olarak dini vecibelerimizin amacına ve maneviyatına uygun olarak yerine getirilmesinde üzerlerine düşen görevi yapmak için, gayretüstü çalıştıklarını, özellikle kurban kesim kursunun son deslerinde uygulamalı eğitim verdikleri için, kurs süresince anlatılan derslerin , kurban kesim esnasında yapılması gerekenlerin , bire bir kurban kesilerek öğretildiğini , halkımızın ihtiyaç duydukları tüm alanlarda gerekli şartları hazırlayıp eğitim öğrenim faaliyetleri yapmak için burada olduklarını belirtti.  Erdem yaptığı Açıklamada  Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Peygamberimizin “Allah her şeyin ihsan ile yapılmasını şart koşmuştur. (ihsan, bir şeyi yapabileceğinin en güzeliyle yapmaktır) öyleyse boğazlarken de ihsan ile boğazlayın, bışağınızı iyi bileyin ve hayvanınızı rahatlatın “  sözlerini hatırlatarak, yaklaşan kurban bayramının, Aziz Milletimize ve Akhisar’lılara hayırlar, bereketler getirmesini dilediğini söyleyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber