banner234

Kaymakam Köten, Gıda Üretim Tesislerini İnceledi

Akhisar Kaymakamı Kamil Köten kurum amirleri ile birlikte organize sanayide bulunan gıda üretim yerlerini ziyaret etti.

Kaymakam Köten, Gıda Üretim Tesislerini İnceledi

 

Akhisar Kaymakamı Kamil Köten  kurum amirleri ile birlikte organize sanayide bulunan gıda üretim yerlerini ziyaret etti.

 

Akhisar Kaymakamı Kamil Köten ve beraberinde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Akif Şenyürek, Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Ramazan Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Cafer Tetik, Sağlık Grup Başkanı Selin Köksal ve  Özel İdare Müdürü Mehmet Tekin ile birlikte Hilal Helva Susam Tahin Tarım Ürünleri, Alhatoğlu Zeytinyağı ve Hünkar Zeytincilik’ i ziyaret ettiler.

 

Gıda üretim iş yeri sahipleri Hüseyin Ölmez, Nazan Alhatoğlu ve Mustafa Ali Gürdük ile iş yerlerinin sorumlu müdürlerinden üretim faaliyetleri ile ilgili  bilgi alan Kaymakam Kamil Köten  ziyaret sebeplerinin işyerlerinin sorunlarını dinlemeye yönelik olduğunu belirtti. Akhisar Organize Sanayi bölgesindeki alt yapı eksiklikleri ile doğalgaz problemini Kaymakam Köten’e ileten iş yerleri araçların organize sanayiden İzmir yoluna çıkışında yaşanan sıkıntıları da dile getirdiler ve çözüm konusunda yardım istediler.

 

Hünkar Zeytincilik sahibi Mustafa Ali Gürdük işletmelerinin 3200 m2 kapalı alanda kurulduğunu, yılda 5000 ton zeytin işleme kapasitesine sahip olup, işletmede üretilen Hünkar markalı ürünlerin tamamının ISO 9001,ISO 1401, ISO 22000, OHSAS, HACCP&KOSHER güvencesiyle üretildiğini  iç pazar ile birlikte, uluslararası pazara yönelik satış yaptıklarını söyledi. Firmalarının ziyaret edilmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

 

Alhatoğlu, Akhisar’da zeytinyağı dolumu ve ambalajlama üzerine faaliyet gösteriyor ve üretiminin tamamına yakınını dış ülkelere ihracat yapıyor. Organik sızma, sızma, riviera, prina tiplerinde ürünleri bulunan firma ağırlıklı olarak Rusya, Amerika, Kazakistan,İsrail,Brezilya,Belarus ve Moğolistan’a zeytinyağı ihracatı yapıyor. Firmanın butik ürünleri arasında çocuklar için özel olarak üretilmiş Kidsolio zeytinyağı da bulunmakta.

 

Hilal Helva sahibi Hüseyin Ölmez susam, tahin, helva ve lokum imalatı yaptıklarını belirterek Akhisar’da yıllardır dededen gelen mesleklerini devam ettirmeye çalıştıklarını belirtti. Bayilik usulu ile ürünlerini iç pazara sattıklarını söyleyen Hüseyin Ölmez ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber