İşte Yakılarak Öldürülen Kızın Fotoğrafı

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Akhisar'da bulunan yanmış kadın cesedinin, muhtemelen İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşayan E.G.'ye ait olduğunu, olayla ilgili gözaltına alınan zanlıların, E.G.'yi boğup, yaktıklarını itiraf ettiklerini söyledi.

İşte Yakılarak Öldürülen Kızın Fotoğrafı
Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Akhisar'da bulunan yanmış kadın cesedinin, muhtemelen İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Emine Girginer'e ait olduğunu, olayla ilgili gözaltına alınan zanlıların, Emine Girginer'yi boğup, yaktıklarını itiraf ettiklerini söyledi. 

Olayla ilgili makamında gazetecilere açıklama yapan Ceren, cinayetin aydınlatılmasında yaklaşık 400 kamera görüntüsünü incelediklerini belirtti. 

Ceren, ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan, İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşayan işitme engelli E.G'nin, Manisa'ya gelerek işitme engelli başka bir kadınla görüştüğünü kamera kayıtlarından tespit ettiklerini ifade ederek, "Kamera görüntüsü bu cinayetin tespit edilmesinde büyük rol oynadı. Şüpheli kadının evinde yapılan aramada, ikisi de işitme engelli olan anne ve kız ile herhangi bir engeli olmayan bir kişi gözaltına alındı" diye konuştu.

-İşaret dili tercümanı sorguda

Gözaltına alınan iki kadının işaret dili tercümanı vasıtasıyla yapılan sorgulamasında olayı detaylı bir şekilde anlattığını dile getiren Ceren, "Zanlılar, E.G.'nin sosyal medya üzerinden kendilerine hakaret ettiğini, bunun üzerine evde boğduklarını daha sonra dışarıda yaktıklarını itiraf ettiler" dedi.

-Başka cinayet de işlemişler

Olayla ilgili soruşturma kapsamında bir başka cinayete ilişkin bilgi ve bulgulara da rastladıklarını anlatan Ceren, 1,5 yıldır kayıp olan işitme engelli Arif Altan'ın da aynı kişiler tarafından öldürüldüğü bilgisine ulaştıklarını bildirdi.

Ceren, Arif Altan'ın gözaltında bulunan anne, kızı ve firari oğlu tarafından öldürüldüğü öğrendiklerine işaret ederek, şöyle devam etti:

"Arif Altan'ın cesedini yanmış kadın cesedinin bulunduğu zeytinliğe yakın bir yerde, yaklaşık 200 metre mesafede yakıldığını ve bırakıldığını söylediler. Oraya gittik, aradan 14-15 ay gibi bir zaman geçtiği için tarla en az 3 -4 kez sürülmüş. Bazı bulgular elde ettik. Bize göre Arif Altan'ın da bu kişilerce yakılarak öldürüldüğü yönünde." 

Ceren, kamuoyunun doğru aydınlatılması için bu açıklamaları yapma gereği duyduğunu, olay yeri inceleme, istihbarat, asayiş şube müdürlüğü ekiplerinin çok yoğun çalışarak, bu olayı el birliği ile çözdüğünü vurguladı. 

Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Hasköy Mahallesi'nde bir zeytin bahçesindeki barakada ihbar üzerine 22 Şubat Pazar yakılmış halde kadının cesedi bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber