Hilaliye'den 105 Hafız Mezun Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Akhisar Hilaliye Kur'an kurslarında eğitim alan 105 hafız öğrenci için hafızlık merasimi düzenlendi.

Hilaliye'den 105 Hafız Mezun Oldu

 Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Akhisar Hilaliye Kur'an kurslarında eğitim alan 105 hafız öğrenci için hafızlık merasimi düzenlendi.

Akhisar Hilaliye Külliyesi inşaatı içerisinde bulunan Şahin Hoca Camisinde düzenlenen törene sabahın erken saatlerinden itibaren ziyaretçiler akın etmeye başladı. Hilaliye Eğitim Vakfı tarafından gelen misafirlere sabah kahvaltısı ikramında bulunuldu.

Sunuculuğunu Ahmet Öz'ün yaptığı merasim programı Hilaliye Kur'an Kursu öğrencisi Yusuf Ulgaç'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sosyolog yazar Yusuf Özkan Özburun'un takdiminin ardından 2014 yılında Kur'an okuma yarışmasında dünya birincisi olan Nevi Yaşar ve İstanbul Ataşehir Mimar Sinan Camisi İmam Hatibi Rıza Günay'ın Kur'an tilaveti ile devam etti.

Akhisar'daki Kur'an kursu hizmetleri ile ilgili bilgi veren Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş ise açılış konuşmasını yaptı. Ardından merasim İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğin ile Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Ahmed Hamdi Akseki Camisi Müezzin Kayyımı M. Mansur Sağir'in Kur'an tilaveti ile devam etti.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Eren ise Kur'an-ı Kerim; Sırlar Denizi konulu konuşmasını yaptı. İstanbul Eminönü Yeni Cami İmam Hatibi ve 2015 Kur'an Okuma Yarışması Dünya birincisi Ferruh Muştuer'in Kur'an tilavetinin ardından Hilaliye Eğitim Vakfı Başkanı Abdullah Yılmaz söz alarak yeni yapılan külliye hakkında bilgi aktardı, vakfın dünden bugüne geçirdiği evreleri dile getirdi. Bu yıl kaba inşaatı tamamlanmış olan Hilaliye Külliye inşaatının borçlardan dolayı geçici olarak beklemeye alındığını ifade eden Vakıf Başkanı Yılmaz; bir an önce hizmete başlaması için hayırseverlerin yardımını beklediğini kaydetti.

Hilaliye Külliyesi; ihtiyaçlara daha rahat cevap verebilmek ve Kur'an kurslarında okuyan ve Kur'an-ı ezber ederek büyük bir manevi yükü omuzlarımızdan kaldıran öğrencilerin en güzel ortamlarda yetişmelerini sağlamak gayesi ile örnek bir proje imza attıklarını belirten Vakıf Başkanı Yılmaz; "Külliye'nin yaklaşık 36 bin metrekare kapalı alana sahip, yüzüne Kuran eğitimi, hafızlık ve hafızlık sonrası eğitim binaları ile sosyal ve sportif faaliyet alanlarını ihtiva eden ve tefrişatı ile beraber 40 milyon liraya mal olacağı tahmin edilen Hilaliye Külliyesi tamamlandığında 900 öğrenciye yatılı olarak hizmet verebilecektir" dedi.

İstanbul Beyoğlu Piyale Paşa Camisi İmam Hatibi İshak Danış'ın Kur'an Tilaveti ardından Manisa genelindeki Kur'an hizmetleri hakkında bilgi veren İl Müftüsü Sinan Cihan cemaate seslendi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Camisi İmam Hatibi Mehmet Bilir'in Kur'an-ı Kerim okumasının ardından mezun olan hafız öğrencilerin okuyuşunun ardından Diyanet Haseki Eğitim Merkezi Aşere Takrib Tayyibe Hocası Hafız Ramazan Pakdil'in duası ile tören sona erdi.

Merasime Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, İl Müftüsü Sinan Cihan ile bir çok kamu kurum ve kuruluşun temsilcileri katıldı.

Merasim sonunda Hilaliye Erkek Kur'an Kursu 4. sınıftan 24, Hilaliye Kız Kur'an kursundan 28, Hilaliye Erkek Kur'an Kursu 8. sınıftan 41 ve Uşak Hilaliye Dülgeroğlu Kız Kur'an kursundan 12 olmak üzere 105 hafız mezun oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber