Hilaliye esnafından yol sitemi!

Akhisar’da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Hilaliye ve 15 Sokak (Gölmarmara – Sanayi Yolu) çalışmalarının ağır ilerlemesinden dolayı esnaflar mağdur olduklarını dile getirdi.

Hilaliye esnafından yol sitemi!

Akhisar’da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Hilaliye ve 15 Sokak (Gölmarmara – Sanayi Yolu) çalışmalarının ağır ilerlemesinden dolayı esnaflar mağdur olduklarını dile getirdi.

Hilaliye Caddesi üzerinde bir grup esnaf bir araya gelerek yaptıkları açıklamada yetkililerden çalışmaların daha hızlı ilerlemesi gerektiğini söyledi. 

Esnaflardan Bülent Erenler; “Biz Hilaliye Caddesi esnafları olarak bu yol yapılışından şikayetçiyiz. Yolun kapalı oluşundan dolayı esnaflarımız büyük sıkıntı içerisinde. Esnaflar iş yapacaklar, para kazanacaklar, vergi verecekler. Devletimizin kasasına vergi girecek, bu sıkıntıdan dolayı devletimizi zarara uğratan bütün mercilerden şikayetçiyiz. Biz burada toz toprak içindeyiz bir yetkili de gelip halimizi hatırımızı sormuyor” dedi.

Bir diğer esnaf Sedat Doğruer; “Şimdi bu yapılan yeni yol çalışmasına saygı duyuyoruz. Elbette güzel olacak ama burada da esnafın bir mağduriyeti var. Kurumlar kendi başlarına karar almışlar, hiçbir esnafa odaya danışmadan, diğer arkadaşımızın dediği gibi 3-5 aydan beri esnafımız çok sıkıntı çekiyor. En kısa zamanda da bitirilmesini istiyoruz.” Dedi.

Çalışmaların yavaş ilerlediğini belirten diğer esnaflar yetkililerin duruma müdahale ederek çalışmaların hızlandırılmasını istediler. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
E.K.
E.K. - 2 ay Önce

Hürriyetten İzmir istikametine çıkış yok. Mühendislik harikası yolunuzu keşke Akhisar da yaşayan birine danışarak hazırlasaydınız.

süha kulak
süha kulak @E.K. - 2 ay Önce

Kısaca esnafı da halkı da mahvettiniz. Çok lazımmış gibi.

halk
halk - 2 ay Önce

akp-mhp ci tayfa elele verdiniz içine ettiniz ülkenin de akhisarın da bravo...sana da bravo akhisar seçim zamanı cengiz ergüne ona buna başkanım başkanım diye yanaşanlar şimdi çıkmış protesto ediyor geçin bu işleri. Vizyonsuz insanların yönettiği işlerden ne bekliyordunuzki?? Sadece şu kadar söylüyorum hani kaldırım ortalarına engelli parkuru yapıyolar ya sözde çok iyi plancılık hizmetiyle bakın o kadar bilinçsiz ve ezbere ki o yapılanın aksine ; bir engelli yoldan karşıya geçmek istese o refüjün içinden geçebilecek insan üstü güce sahip olması gerekecek ki geçebilsin!!! İşte bu kadar ezberci vizyondan uzak sırf kopya veya GERÇEK ŞEHİR PLANCILAR tarafından yapılmamış kötü bir belediyecilik örneği YAZIKK....

Mert gerçek
Mert gerçek - 2 ay Önce

Yolu ikiye ayıran ortadaki kaldırım o kadar anlamsız ki şehrin trafik sıkışıklığına neden olacak belediye kavşağına geleceksin İstanbul yoluna çıkabilmek için

Seko
Seko - 2 ay Önce

Acil bir durumda ambulans itfaiye nasıl ilerlicek o Yolda merak ediyorum

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber