Hilaliye 39. Hafızlarını Mezun Etti, Arınç Göz Yaşlarını Tutamadı

Akhisar Hilaliye Kuran Kursu 37. Hafızlık merasimi büyük bir coşku ile kutlandı. 49 Hafızın Taç giydiği mezuniyet törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ta katıldı.

Hilaliye 39. Hafızlarını Mezun Etti, Arınç Göz Yaşlarını Tutamadı

 

Akhisar Hilaliye Kuran Kursu 37. Hafızlık merasimi büyük bir coşku ile kutlandı. 49 Hafızın Taç giydiği mezuniyet törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ta katıldı. Binlerce kişinin katıldığı 49. Hafızlık Merasiminde 15’i erkek 34’ü kız toplamda 49 öğrenci bu yıl hafız olarak mezun oldu.


Programa katılan ve konuşması esnasında gözyaşlarına hakim olamayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç kendi gibi cemaatide ağlattı. Başbakan Yarımcısı Arınç, “ Bu güzel töreni gerçekleştiren hafızlarımızı canan ve yürekten tebrik ediyorum. Bu yorucu ve zahmetli bir süreçten sonra bu başarıyı yakaladılar. Onların yanı sıra onlara emek veren ailelerini de tebrik ediyorum. Çünkü  Bir ailede bir hafızın olması çok önemli Bunu çok yakından bilen ve yaşayan bir insan olarak söylüyorum. Allah herkese nasip etsin.” dedi.

 

Programa Başbakan Yardımcı Bülent Arınç’ın yanı sıra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Hilaliye Eğitim Vakfı Başkanı Abdullah Yılmaz, Dünyaca ünlü Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien ve İstanbul Sultanahmet Camii İmam Hatibi Hasan Kara katıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber