Hasan Genli; "Çok Kötü Günler Geçirdik"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akhisar Teşkilatı yönetimi, Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi yeni yönetimini ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi.

Hasan Genli;

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akhisar Teşkilatı yönetimi, Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi yeni yönetimini ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi.


AK Parti Akhisar Teşkilatı Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit ve  yönetim kurulu üyeleri 18 Mart Pazar günü yapılan Genel Kurul sonrası oluşturulan Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi yeni yönetimini ziyaret etti.


Ziyarette Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Genli’yi tebrik eden Akhisar AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, “ Sayın başkanım, sayın Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi yönetim kurulu arkadaşlarımız. Sizleri yönetimim ve şahsım adına tebrik ediyoruz.  Akhisar’ımıza hayırlı hizmetler yapmanızı temenni ediyoruz. Burada kazanan Akhisar oldu. Sadece Hasan başkanımız ve ekibi değil. Niye derseniz üç tane listenin yarıştığı seçimde Akhisar’a yaraşır bir seçim oldu ve bu güzellik her tarafta konuşuluyor. Bunun olması bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. Tekrar sizleri tebrik ediyor. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”dedi.


Ziyareti için AK Parti yönetimini teşekkürlerini sunan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Genli ise, “Sevgili başkanım bizim 2003 yılından beri, geriye dönük 22 yıllık bir hizmet sürem var. Burada bizim esnaf kefalet kooperatifçiliğinin okulu yok. Üniversite okunuyor ama orada branşlar var. Öğretmen olabilirsiniz, mühendis olabilirsiniz ancak kooperatifçiliğin okulu yok. Yaşanırsa yapılırsa ve dürüst kişilerden aldığım rahmetli Nuri Giyik abim, Recep Dost abim bunların çırağıyım, her zaman bunu söylerim.  Onların Akhisar’a yaptığı hizmetleri tüm Akhisarlı biliyor. Bu deneyimler içerisinde gayemiz Akhisar esnaf ve sanatkarına faydalı olabilmek, yardımcı olabilmek. 


“Çok kötü günler geçirdik”


Çok kötü günler geçirdik, Ersen Tefeci, Ali Vatansever arkadaşlarımla, 4 buçuk aylık bir süreyi çok zor günlerde geçirdik ama Akhisar esnafının ve ortak olmayan çok değerli Akhisarlılar desteklerini hiç bizden eksik etmediler. 18 Mart’ta yapılan seçimde 3 liste olarak Halil İbrahim Doğan abimiz, Erkin Güney kardeşimiz ile aday olduk. Ortaklarımızın desteği ile yine görevimizin başına döndük. Önceden olduğu gibi her zaman kapımız açık ve açık olacak. 


“Vekilimiz Parasal Konuda Yardımcı Oldu”


Kooperatifimizin parasal sıkıntılarını çözdük. Seçim zamanında sayın vekilimiz bizleri yalnız bırakmayarak geldi. Kendilerini başkanımla beraber aradık, kendim için değil Akhisar esnafı için ihtiyaçlarımız olduğunu söyledim. Kendisi Salı günü bana geriye döndü, Allah’ta yardım etti ki şans işte Krediler daire müdürü yanındaymış. Ne lazım olduğunu sordular, 1 milyon TL lazım olduğunu söyledim. 900 bin TL Çarşamba günü geldi. 


“Şuanda Finansman 20 Milyon”


Eskiden çalışma sistemimiz ortağımız Salı günü müracaat ederdi. Çarşamba günü banka istihbaratı olurdu. Ertesi salıya kadar o hafta çıkan kredileri öderdik. Aynı sisteme devam edeceğiz. Hükümetimizde para bol, yeter ki istemesini bilelim. Verdiğimiz kredileri Halk Bankası anında izliyor. Bıraktığımızda finansmanımız 17 milyondu, aldığımızda 20 milyon Uğur beyinde yardımlarıyla 20 milyon 900 bin oldu. Bundan sonra para yok demeyecek şekilde bu işi yürüteceğiz.”dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber