Halk Eğitim kursiyerlerinden Mehmetçiklere anlam dolu hediyeler

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Usta Öğreticileri ve kursiyerleri “Ellerden gönüllere” sloganıyla çıktığı doğu, güney doğu ve sınır bölgelerindeki kahraman askerlerimiz için kendi elleriyle hazırladıkları el emeği göz nuru ürünleri Gaziantep 5. Zırhlı Tugayına dualar ile gönderdiler.

Halk Eğitim kursiyerlerinden Mehmetçiklere anlam dolu hediyeler

Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Garnizon Komutanı Mehmet Şahin, Akhisar ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Hayat Boyu Öğrenme Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Şahin’in katıldığı Akhisar Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem; “Akhisar Halk Eğitimi Merkezinin Akhisar halkının, vatandaşlarımızın her türlü kurs talebini en güzel şekilde karşılamak için yoğun gayret göstermektedir. Halk Eğitim Merkezimiz Eğitim Öğretim faaliyetleri dışında bazı sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmektedir. Bu projelerimiz, Bazen bir yardım kuruluşuna, bazen bir ihtiyaç sahibine, bazen de dezavantajlı gruplara yönelik olabilmektedir. Burada amacımız halkımızdan da aldığımız desteği yine halkımız için kullanabilmek, bir farkındalık oluşturabilmektir. Bunların bir örneği de Yaklaşık 1 ay önce kursiyerlerimiz ve usta öğreticilerimizin fikir ve talepleri doğrultusunda askerlerimize moral motivasyon sağlayabilme açısından “ellerden gönüllere” adlı proje ile hayata geçmiştir. Bu projenin hayata geçmesi için bir aydan bu yana yoğun bir çaba gösteren başta kursiyerlerimiz olmak üzere usta öğreticilerimize, Kurum personelimize, İdarecilerimize, Projenin gerçekleştirilmesinde yardımcı olan Garnizon Komutanlığımıza ve Projemizi destekleyen Sayın Kaymakamımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Biz Halk Eğitim Merkezi ailesi olarak biliyoruz ki Kahraman ordumuzun ihtiyaçları en güzel şekilde karşılanmaktadır. Bizlerin buradan göndereceğimiz hediyelere ihtiyaçları yoktur. Burada önemli olan Gönderilen ürünlerin maddi değeri değil halkımızın ellerindeki ürünlerini yaparken gönüllerindeki sevgi ve samimiyeti askerlerimize yansıtabilmektir. Onlara moral ve motivasyon verebilmektir. Bu ürünler ile birlikte gönderilen mektuplar ile ellerden gönüllere bir sevgi bağı kurabilmektir. İnşallah istenilen hedefe ulaşabiliriz.” Dedi.

Garnizon Komutanı Mehmet Şahin; “Akhisarlıların bu tarz projelerle askerimize verdiği desteği daima hissediyoruz ve bunları önemsiyoruz. Askerlerimizin her ne kadar fiziki ihtiyaçları olmasa da bu tarz projeler ile moral motivasyonları daima yüksek tutulmaktadır. Bu projeye emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.

Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya; “Tüm Akhisar halkımıza, Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına bu güzel proje nedeni ile teşekkür ediyorum.  Bu tarz projeler Milletimizi duygulandırıyor İnşallah Ülkemize örnek bir proje olmasını temenni ediyorum.” Diye konuştu.

Son olarak İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun yaptığı dualar ile ürünler gönderildi.
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber