banner234

Güral, "Esnafa ipoteksiz kefilsiz kredi verilsin"

Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral, yönetim kurulu üyeleri Önay Anayol, Hasan Genbaşı ve üye Yılmaz Katrancı ile birlikte, Hükümet'in açıklandığı esnaf destek paketini Akhisarlı esnaf destek paketini, Akhisar esnafının nasıl kredi kullanır üzerine oda lokalinde yaptığı basın açıklamasıyla açıkladı.

Güral, "Esnafa ipoteksiz kefilsiz kredi verilsin"

Oda lokalinde basın açıklaması yapan Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral;" Bilindiği üzere Coronavirüs ile alakalı zor günler geçirmekteyiz esnaf sanatkarlar olarak. Dün akşam Türkiye Pazarcılar Federasyonunun Genel Başkanın ve içişleri bakanımızın toplanması sonrası içişleri bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatı ile tuhafiye, manifatura, mefruşat, ayakkabı gibi satan kişiler yasaklandı. Geçtiğimiz haftalarda da kahveci esnaflarımız, berber esnaflarımız, lokantacılar yasaklanmıştı. Bununla alakalı devletimiz ve hükümetimiz, esnaf destek paketi çıkartmıştı ama bu esnaf destek paketi ile 25 bin liralık kredi halk bankasından verilecek kredi de çok ağır şartlarda gerçekten verileceği görülüyor. Ben buradan Akhisar Şoförler ve Otomobilciler odası başkanıma ve Akhisar esnaf Odası başkanıma teşekkür ediyorum. Çünkü çıkan yasadan gerçekten verimli bir şekilde destekli çalıştılar. Bununla alakalı hükümetimizden esneklik bekliyoruz" dedi. 

AKHİSARLI ESNAF SANATKAR BU KREDİYİ HAK EDİYOR

Güral;" Asıl konumuz esnaf  kefaret kredi kooperatifimizin şuan Akhisar’daki esnaf ve sanatkara bu süreçte en faydalı olacak tek kurum vardır o da orasıdır. Şimdi Esnaf  Kefalet Kredi Kooperatifimizin değerli başkanı Hasan Genli ve yönetimine burada çok büyük bir iş düşmektedir. Yarım saat kırk beş dakika önce Afyon ilçesi Sandıklı Pazarcılar Odası başkanım aynı zamanda Sandıklı Kooperatif başkanı Ali Çiçek ile görüştüm. İsteyen tüm arkadaşıma Ali Çiçek’in telefon numarasını verebilirim. Afyon Sandıklı Esnaf  Kefaret Kredi Kooperatifi esnafa kolaylık esnaf ayrımcılığı yapmaksızın tüm esnafımıza ipoteksiz, kefilsiz, şartsız, 25 bin TL kredisi gidip bir imza karşılığında tüm esnaf bu krediyi kullanabiliyor. Başkanımı aradım bunu nasıl yaptın. Bunlar dedi Esnaf  Kefaret Kredi Kooperatiflerinin yönetim kurullarının insiyatifine kalmış dedi. Biz buradan değerli Hasan Genli başkanımıza buradan rica ediyorum. Esnaf bu şekilde zor günlerde gerçekten sıkıntılı bir dönemde esnaf  kefaretin yanında olmasını istiyorum. Esnaf Kefaret Kooperatif  üyelerinin ve esnafın yanında olmasını istiyorum. Afyon Sandıklı ilçemiz bu krediyi verebiliyorsa kefilsiz ve şartsız Akhisar Esnaf  Kefaret Kredi Kooperatifi neden vermesin. Tüm Akhisarlı esnaf ve sanatkarlar ve Akhisar’daki tüm esnaf odası başkanlarımın göreve davet ediyorum. Buradan Akhisarlı esnaf sanatkarlar ve Akhisar’daki oda başkanlarım  bu konuyu muhakkak dillendirsinler. 25 bin krediyi kefilsiz, ipoteksiz, şartsız tabi ki faizi vardır. Faizini almasınlar demiyoruz. Ama bizim esnaflarımıza bu kredi lazım. Ben sadece burada esnaf sanatkarlar odası başkanı değilim sadece manavcılar ve pazarcılar odası başkanıyım keşke böyle bir yetkim olsa böyle bir olayda imza yetkim olsa hiç düşünmeden imzamı atarım. Kendilerinden rica ediyorum muhalefet yapmıyorum. Sadece Akhisarlı esnaf, sanatkarın hakkını koruyabilmem adına pazarcı esnaflarımın ve manav esnaflarımın haklarını koruyabilmem adına böyle bir uygulamayı esnaf  kefaret kredi kooperatifi başkanımdan rica ediyorum. İnşallah sesimizi duyarlar bu olaya duyarsız kalmazlar. Esnaf Kefalet Kredi  Kooperatifinin yanında olurlar. Eğer bu olayı çıkarırlarsa esnafa bu desteği verirlerse aday olsunlar karşınıza çıkacak tüm adayların karşısında ben Hasan Genli başkanın yanında olurum veya şuan ki yönetimin yanında olurum. Bunu da herkes bilsin. Çünkü bizim esnafımızın buna ihtiyacı var. Akhisarlı esnaf sanatkar bu krediyi hak ediyor. Çünkü kirasını ödeyemiyor, evine ekmek götüremiyor mekanları kapalı onun için bu krediyi lütfen Afyon'un Sandıklı ilçesi çıkardıysa biz de çıkarabiliriz. Hiçbir mazeretsiz biz bu krediyi istiyoruz" dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber