Gediz Elektrik AŞ'yi Başbakana şikayet ettiler

Başbakan  Binali Yıldırım’ında  katıldığı 9. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’na katılan  Manisa ve ilçeleri  Ticaret ve Sanayi Odaları temsilciler,il merkez ve ilçelerinin sorunları dile getirdiler.

Gediz Elektrik AŞ'yi Başbakana şikayet ettiler

ManisaSanayiciler  Gediz Elektrik AŞ’yi başbakana  şikayet ettiler.
 
81 ilden gelen  Oda ve borsa  başkanlarının söz aldığı  9. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda, Manisa  Ticaret  ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Adnan Erbil, merkez ve ilçelerinin sorunlarını dile getirdi. Özellikle ilçelerdeki bakanlıkların  yatırımlarını bir an önce bitirilmesini ve yapılması gereken  projeler  hakkında açıklamalarda bulundu. Özellikle  sanayicilerin  il genelinde  yapılan elektrik kesintilerinin  Gediz Elektrik  AŞ’nin  görevini yerine getirmediğini belirtti.

Hafta içinde  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın “Sektör özelleşti. Herkes bildiği gibi yapsın, yok öyle. Destek vermeye ve denetlemeye de devam” sözleri üzerine, Manisa sanayicilerin sözcüsü olan  Manisa Oda  başkanı Adnan  Erbil, “İlimizde özelleştirme sonrasında kurulan GEDİZ Elektrik AŞ’nin gerek hizmet kalitesinde, gerekse alt yapı yatırımlarında yetersiz kalması ve bakanlar dahil yaptığımız tüm görüşmelerden bir netice alınamamasından dolayı mesai saatleri içerisinde 6 saate varan kesintiler sanayi üretimimizde, tarımsal sulamamızda kabul edilemeyecek boyutta zararlara yol açmaktadır. Özelleştirme demek en temel üretim unsuru olan elektrikte sadece kar amacı güden keyfi uygulamalara müsaade etmek anlamına gelmemelidir.” Dedi. (Haber: Haldun Akyüz)
 

MANİSA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI  ADNAN ERBİL KONUŞMASINI YAPARKEN.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 16:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 6 yıl Önce

herşeyi sıkıntı para yatırmaya gidersin sistem yoktur yağmur yağsa rüzgar esse elektrikler kesilir maşAllah kesmeye gelince 1 gün sektirmezler gedizin neyi düzgün ki?

Ali
Ali - 6 yıl Önce

Adamlar keyfe keder 2dk için elektrik kesiyor daha ötesi ne olabilir bu kadar rezil bir kurumun.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber