Gaziler Günü Akhisar'da Bir Başka Kutlandı

Her gün şehit haberlerinin geldiği bu günlerde, 19 Eylül Gaziler Günü Akhisar’da, duygulu ve geçtiğimiz yıllara göre daha onurlu bir şekilde kutlandı.

Gaziler Günü Akhisar'da Bir Başka Kutlandı

Akhisarpress.com

 

Her gün şehit haberlerinin geldiği bu günlerde, 19 Eylül Gaziler Günü Akhisar’da, duygulu ve geçtiğimiz yıllara göre daha onurlu bir şekilde kutlandı.


Akhisar’daki ilk tören  Milli Egemenlik alanındaki Atatürk anıtın önünde yapıldı. 30 Ağustos ve 6 Eylül Kurtuluş günü törenlerinde  ilk ön protokolde bulunamayan 5’li tam ve eksiksizdi. Kaymakam Kamil Köten, MHP Milletvekili Erkan Akçay, Garnizon Komutanı  Hava İhbar Albay Bülent Keleş, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Reisi Mahsut Karakulak’ın hazır bulunduğu törende Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi üyeleri özel kıyafetleri ile, Garnizon Komutanlığını temsil eden subaylar, bir manga asker, AKP ve MHP İlçe başkan ve yönecileri, Okulların bayrak, flama ve öğrenciler hazır bulundular. CHP İlçe yönetimi Mille Egemenlik alalındaki törene katılmayıp, öğlenden sonraki etkinliklerde katıldılar.  Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Muharip Gaziler Şubesi,, Şehit Aileleri Şubesi çelenklerin konmasından sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hava Savunma Binbaşı Abdulvahap Fırat yaptı. Gaziler Derneği Şubesi Başkanı Suat  Taryan’ın konuşmasından sonra iki öğrenci şiir okudu bir öğrenci  Gazilere saygı konuşması yaptı. Öğrenciler Gazilerin ellerini tek tek öperek çiçek verdiler. Protokolün ve törene katılanların Gazileri tebrik etmesinden sonra Milli Egemenlik alanındaki tören sona erdi.   Belediye Bandosu eşliğinde  gelen Gaziler, tören alanından yine bando eşliğinde ayrılarak şehrin ana caddelerinde yürüyüş yaptı. Akhisar’daki 2. törende  Askeri Gazinoda, Hava Meydan Komutanlığı tarafından Gaziler eşleri ile birlikte ağırlandı.  Öğleden sonra yapılan etkinliklerde  Protokol Merkez Park içindeki Gaziler Derneği Şubesini ziyaret  ettiler. İkindi namazı öncesi de Şehitler ve vefat eden gaziler için Yeni Gülruh Camiinde mevlit okundu. Şehrin değişik yerlerinde lokma döktürüldü.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber