Ev Alacaklara Müjde! Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü!

Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması 8 Ağustos 2018’den sonra son 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Ev Alacaklara Müjde! Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü!

Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması 8 Ağustos 2018’den sonra son 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Güncel konut kredisi faiz oranları hesapkuru.com adresinden alınan bilgiye göre en düşük faiz oranı 1.49 ile Vakıfbank veriyor.

En düşük tabela konut kredisi faiz oranı “Kışa Özel SarıPanjur Konut Kredisi” yüzde 1.49 ile Vakıfbank veriyor. Ardından YapıKredi 1.61 ile devam ediyor.

Konut Kredisi Hesaplama ile Aylık Taksitler Nasıl Değişiyor?

100.000 TL tutarlı 10 yıl vadeli kredi için konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde en düşük aylık konut kredisi taksiti 1.794 TL’ ye toplam geri ödeme miktarı ise 217.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan düşüşler ve artan maliyetler karşısında henüz yükselmeyen konut fiyatları karşısında, tüketicinin faiz oranları nedeniyle son aylarda ertelediği konut alımına tekrar yöneleceği öngörülüyor. Ocak ayı verilerin konut satışları ve konut kredisi kullanımındaki ufak artışın Şubat ayında daha da yükselmesi bekleniyor.  
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber