Eski tren garı Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edildi

Akhisar’da yaklaşık 3 buçuk yıldır atıl durumda bulunan eski tren garı binası, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edildi.

Eski tren garı Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edildi

Eski tren garı binası Diyanet Gençlik Merkezi olarak yakında hizmet vermeye başlayacak. Gençlik Merkezi bünyesinde okuma salonu, kütüphane yer alması bekleniyor. Ayrıca gençlik merkezinde yapılacak etkinlik ve çevre düzenlemesiyle de atıl durumda bulunan alanın canlanması hedefleniyor.

AK Parti İlçe başkanı Fatih Füzün 20 Nisan 2021’de yaptığı basın açıklamasında eski tren garı hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Eski gar binasıyla ilgili yapılan paylaşımlardan sonra 5-6 aydır çalışıyoruz. Devlet Demiryolları bölge müdürlüğümüze gittik. Buraya belirli bir ödenek verdiler, ihaleye verildi. İhale sonucunda da 2-3 gün içerisinde başlanacak. Burayı isteyen 2-3 güzide kurumumuz var. Müftülüğümüz Gençlik Merkezi olarak ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz istiyordu. Burada değişik etkinliklerde kurslar açmak için. Büyüklerimiz hangisinin daha verimli olacağını düşünürlerse de Halk Eğitimi Merkezi ya da Müftülüğümüze buranın tahsisini yapacaklar. Kiraya verilmeyecek, kurumlarımızdan bir tanesi buraya gelecek burada etkinliklerle hem yerin düzenlenmesi hem de Akhisarlılara bir şey sağlamak için güzel bir etkinlik olacak"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber