Engelli Çocukların Karnelerini Hızlı Verdi

Akhisar, Soma, Kırkağaç, Gördes ve Manisa merkezden toplam 20 işitme engelli öğrencinin, İzmir’de bulunan Tülay Aktaş

Engelli Çocukların Karnelerini Hızlı Verdi

 

Akhisar, Soma, Kırkağaç, Gördes ve Manisa merkezden toplam 20 işitme engelli öğrencinin, İzmir’de bulunan Tülay Aktaş İşitme engelliler Okulu’na ulaşım desteğini veren Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı öğrencilere karnelerini verdi.


Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi, Ticaret Borsası Eski Yazlık Düğün Salonunda faaliyete geçen Gülbeyaz-ı Ziyafet Restaurantında öğrencilere yıl sonu karnelerini takdim etti. Akhisar Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği’nin (ABZED) tarafından 20 öğrencinin eğitimi için başlattığı organizasyonda öğrenciler aileleri ile karnelerine kavuşmanın heyecanını yaşadı.


Öğrencilerin başarıları ile gurur duyduğunu belirten Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı “Belediyemiz tarafından ulaşımı sağlanan öğrencilerimizin eğitimi konusunda desteklerimiz uzun yıllardır devam ediyordu. Bu konuda engelli öğrencilerimize verdiğimiz destekler doğrultusunda aldıkları eğitim sonunda elde ettikleri başarıdan dolayı gurur duyduk” dedi.


2008 yılından buyana eğitimlerinin devam ettiğine vurgu yapan ABZED Derneği yönetim kurulu Başkanı Cem Bayrak yaptığı açıklamada “Bugün burada bizleri yemek vesilesi ile bir araya getiren ve bugünü anlamlı kılmasına neden olan değerli belediye başkanımız ve yardımcılarına bizlere verdikleri desteğin karşılığı olarak çam sakızı çoban armağanı bir öğlen yemeği düzenledik. Bu yemek gelenek haline geldi.


Bu teşekkürün sebebi İzmir’e giden işitme ve görme engelli çocuklarımıza verilen hizmettir. 

 

Bu hizmet 2008 yılında 8 çocukla başlayıp bugün bu sayı 20’ye çıktı. Önümüzdeki yıl tahminen 25 olacak bu ulaşım yükünü çeken Sosyal Belediyecilik anlayışının Ege’de örnek teşkil eden belediyemize sonsuz teşekkürlerimizi belirtmek üzere toplanmış bulunuyoruz.


Bu çocuklarımızın Soma’dan 8, Kırkağaç’tan 2, Gördes’ten 1, Manisa’dan 4 kişi kalanı Akhisar’dan olmak üzere toplam 20 kişidir. Bizde dernek olarak çocuklarımızın eğitim aldığı Tülay Altaş İşitme Engelliler Okulu, okul aile birliğine 3 adet tekerlekli sandalye vermiş bulunuyoruz. Derneğimiz geçen bir yıl süre içerisinde 47 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştır” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber