En Anlamlı Yaşlılar Haftası Kutlaması

Özel Akhisar Koleji Anadolu Ve Fen Lisesi Öğrencileri Yaşlılara Saygı Haftası’nda Çam ailesini ziyaret etti.

En Anlamlı Yaşlılar Haftası Kutlaması

Özel Akhisar Koleji Anadolu Ve Fen Lisesi Öğrencileri Yaşlılara Saygı Haftası’nda Çam ailesini ziyaret etti.

Özel Akhisar Koleji öğrencileri 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası’nı dolu dolu geçirdi.11-A sınıfı öğrencileri,Kimya Öğretmeni Mücella TALAZ ve Coğrafya Öğretmeni Kader GENÇ rehberliğinde kermes düzenledi. Kermesten elde ettikleri birikimlerle hediyelerini alıp 21 Mart 2013 tarihinde Kayalıoğlu’nda yaşayan Mustafa-Şefiye ÇAM çiftini ziyaret etti.

“Kayalıoğlu’nda yaşayan en yaşlı kişiler kimlerdir?” sorusunun cevabını Kayalıoğlu Belediyesi Atatürk Mahallesi Muhtarı Armağan AĞDANLI’dan öğrendikten sonra hep birlikte Çam çiftinin evlerine ziyarete gidildi.

11-A sınıfı öğrencileri, Mustafa Bey ve Şefiye Hanım’a hazırladıkları soruları yönelterek, onlardan bilgi edindiler.Keyifli şekilde süren sohbette Mustafa Bey’in 1924 yılında dünyaya geldiği, Drama’dan mübadele döneminde Kayalıoğlu’na yerleştiği, eşi Şefiye Hanım’ın ise Erzincan’dan Medar’a geldiği ve ardından burada evlendiği öğrenildi.

Görüşmenin en duygulu kısmı ise Mustafa Çam’ın Atatürk’ü görüşünü ve hayatında ne kadar önemli olduğunu anlatmasıydı.

Ziyaret süresince birbirlerine sevgi ve saygılarını hissettiren Çam çiftini görmek öğrenciler için de büyük bir mutluluk kaynağı ve üstün bir hayat görüşü edinme imkanı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber