Cengiz Ergün ve Besim Dutlulu, projeler için bir araya geldi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’yu makamında konuk etti. 

Cengiz Ergün ve Besim Dutlulu, projeler için bir araya geldi

Ziyarette, ilçeye Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan yeni itfaiye binası için Akhisar Belediyesi’nden yer tahsisi yapılırken, Başkan Ergün, yeni yılda mevcut itfaiye binasının olduğu alanda,  “Gençlik Merkezi ve Büyükşehir- MASKİ Hizmet Binası” projesinin çalışmalarının başlayacağını müjdeledi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu,  Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya’nın da yer aldığı ziyarette Başkan Ergün ve Başkan Dutlulu yer tahsisi protokolü imzaladı. İmzalanan protokolle, Akhisar’da yapılacak olan yeni itfaiye binası için Akhisar Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne yer tahsisi yapıldı.

2022 yılında inşaat çalışmaları başlıyor

İmzalanan protokolün ardından konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Ben burada değerli başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Akhisar’ımızda mevcut bulunan itfaiye binamızı, değerli başkanımızın bizlere tahsis etmiş olduğu yere taşımak üzere ilgili protokolü imzaladık.  Bununla ilgili de çalışmalara başlamıştık. Yer tahsisiyle ilgili değerli başkanımıza ve emeği geçenlere Manisalılar adına teşekkür ediyorum. Mevcut itfaiyenin bulunduğu alanda “Gençlik Merkezi ve Büyükşehir- MASKİ Hizmet Binası’nın yapımına da 2022 yılında inşaatına başlamış olacağız. Yer tahsisi yapılan alanda itfaiye binamızın yapımın ardından bu önemli projemize başlayacağız. Bu anlamda yer tahsisi anlamında değerli başkanımız katkıda bulundular. Sağ olsunlar” dedi.

“Hayırlı olsun”

Hayırlı olsun temennilerinde bulunan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da, “Biz bugün Akhisar için alınan çok güzel haberler aldık. Çok mutluyuz. Teşekkür ederiz sizlere. Şehit Necdi Şentürk Parkı’nda yenileme çalışmaları başlamıştı. Hilaliye ve Gölmamara yolunda prestij caddesi çalışmaları devam ediyor. Tabi esnafımız biraz sıkıntı çekiyor, inşallah kısa sürede onlar da güzel bir yola kavuşacak. İtfaiye Binası, Gençlik Merkezi ve Büyükşehir- MASKİ Hizmet Binası da Akhisar’ımıza hayırlı olsun. Hizmetleriniz için de teşekkür ederiz” dedi. Ziyaretin sonunda Başkan Dutlulu, Başkan Ergün’e, Akhisar Belediyesi’nin kendi zeytinliklerini işleyerek elde edilen zeytinyağından hediye etti.

DUTLULU, SOSYAL MEDYADA DİĞER PROJELERİ PAYLAŞTI

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalarda; “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile büyükşehir itfaiyemize yer tahsisi noktasında protokol imzaladık.  Boşalacak itfaiye yerimiz ise Manisa Büyükşehir Belediyemizce gençlik merkezi olarak şehrimize kazandırılacak. Şimdiden hayırlı olsun.
Protokolün yanı sıra sayın başkanımız Cengiz Ergün ile,
*Zeytinliova Mahallemizin altyapı çalışmaları, 
*Karaosmanoğlu Sanayi Sitemizin altyapı ve yol çalışmaları, 
*Kent genelinde yağmur suyu hattı çalışmaları, 
*Anayol üzerindeki orta refüj düzenleme çalışmaları, 
*Atatürk-Hürriyet ve Seyitahmet-Ulucami mahallelerimizi birbirine bağlayacak anayol kavşak çalışmaları, 
*Eski demiryolu projesi hakkında, 
*Hilaliye ve Gölmarmara yolları üzerindeki çalışmalar ve bu yollar üzerindeki esnafımız ile vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi hakkında konuştuk. 

Bizleri misafir ettiği ve taleplerimizi olumlu karşıladığı için sayın başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
turgay üstün
turgay üstün - 9 ay Önce

NERDE BE BAŞKAN BİE KALDIRIM TAŞI İÇİN KREDİ ÇIKARIYORSUNUZ KALDI Kİ PROJELER ÇIKARIP YAPASINIZ AMA NERDEEE

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber