Çanakkale Zaferini Gururla Kutladık

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 101. Yıl dönümü nedeni ile Akhisar’da anma ve kutlama törenleri yapıldı.

Çanakkale Zaferini Gururla Kutladık

 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 101. Yıl dönümü nedeni ile Akhisar’da anma ve kutlama törenleri yapıldı.

Sabah Saat 09.30’da Akhisar Garnizon şehitliği’nde gerçekleştirilen törene Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Garnizon Komutan Vekili Hava Ualştırma Yarbay Mehmet Kınacı, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Akhisar Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Saygı katıldı. 

Program Garnizon komutanlığı erlerinin saygı atışı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti. Anma programında Akhisar Kaymakamı Kaan Peker şehitlik defterini imzaladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hava İkmal Üsteğmen Ateş Çinik yaptı. Konuşmasında şehit ailelerini “Sizler Bizim gururla taşıdığımız emanetlerimizsiniz” diye hitap eden Üsteğmen Çinik, “Bu gün, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünü kutlarken, tarih boyunca canlarını hiçe sayarak savaşan, hayatlarını, vatanları için feda eden kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarını bir kez daha yad ediyoruz.

Bedeli şehit kanlarıyla ödenen kutsal vatanımız; düşmanca emeller besleyen bir çok ulus için tarihte ibret dolu derslere sahne olmuştur. Bütün dünya şunu çok iyi anlamıştır ki Türk Milleti bu kutsal vatan için şehitliği bir şeref bilmiştir. Kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapan kahraman şehitlerimiz, güzel vatanımızın ve al bayrağımızın ne denli paha biçilmez değerler olduğunu bizlere göstermişlerdir. Ülkemizin bugünkü onurlu durumuna ve güçlü konumuna gelmesinde en büyük pay, hiç kuşkusuz fedakarlıkların en büyüğünü yapan şehitlerimize aittir. Şehitlerimizin kahramanlıkları asla unutulmayacak, onların aziz hatıraları daima kalbimizde yaşayacak ve Türk milleti, şehitlerimizi daima minnetle hatırlayacaktır.

 Değerli şehit aileleri, her biri unutulmaz birer kahramanlık destanı yazan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Zira bizler de; ettiğimiz askerlik yeminine sadık kalarak, gerektiğinde vatan, bayrak ve vazife uğrunda seve seve canımızı feda etmek için beklemekteyiz. Bu güzel vatanı bize bağışlayan başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, atalarımıza, analarımıza, büyüklerimize, komutanlarımıza ve kahraman Mehmetçik’e enderin saygı ve şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde, bir kere daha saygıyla eğiliyor ve hepsine Tanrı’dan rahmet diliyoruz. Ruhları şaad olsun" dedi.
Şehitlikteki program şehit ailelerini ziyaret ile sona erdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma töreni etkinlikleri kapsamında Akhisar Fevzi Keskinoğlu Anadolu lisesi tarafından Belediye sinema salonunda hazırlanan oratoryo sergilendi.

Gösteri, önce Akhisar Hava Meydan Garnizon Komutanlığı tarafından hazırlanan sunun katılımcılara izletildi. Ardından öğrenciler tarafından Oratoryo gösterisi sergilendi. Büyük bir beğeni ile izlenilen Oratoryo gösterisi ayakta alkışlandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber